Özkan DİKMEN
YENİ BİR NEFES


YENİ BİR NEFES

 

Bir süredir geliştirmeye çalıştığımız projemizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Malum devir dijital devir olduğundan o mecradaki yerimizi sağlamlaştıralım istedim.


Meslektaşım, kardeşim Fatih Erge bir süre önce kendine Youtube üzerinden bir kanal açarak özellikle Türki Cumhuriyetlere yaptığı gezileri buradan paylaşıyor. Balkanlar ve Avrupa ülkelerinden yaptığı gezile notlarını da paylaşan Erge’nin kısa sürede abone sayısı arttı ve ciddi bir potansiyele ulaştı.

 

Çok samimi söylüyorum kendim yapsam belki bu kadar sevinmezdim.

 

Konumuza dönelim. Gerçi konumuz aynı konu ama yine de bu tarafa bir bakalım. Uzun süredir Fatih kardeşimle üzerinde istişare yaptığımız ve zaman zaman tartıştığımız ve tartışırken doğruyu bulduğumuz projeyi de hayata geçiriyoruz.

 

Yılların deneyimini görüntülü olarak yine youtube üzerinden takipçilerle buluşturmak istiyoruz. GAZATACILARIN GÜNLÜĞÜ ismi ile youtube de yerimizi aldık. Hatta ilk yayınımızı da Marmaraereğlisi ilçesinden yaptığımız çekimlerle gerçekleştirdik. Yunanistan gezisindeki notlarımız da henüz işleme aşamasında.

 

Burada yapmak istediğimiz mevzu ise yine mesleğimiz ile ilgili, gittiğimiz bölgelerden oranın özelliklerini dilimiz döndüğünce aktarırken, bir taraftan da ülke ve bölge gündemine dair yorumlarımızı da takipçilerimiz ile paylaşacağız. Sevileceğini ve dikkatle takip edileceğini düşünüyoruz.

 

Eleştirilerin sadece belediyeler üzerine yoğunlaştığı bu günlerde biz konuyu biraz daha açacağız ve eleştirilmesi gereken sadece belediyeler olmadığını vurgulayacağız. Belediyeleri de zaman zaman eleştireceğiz veya anlatacağız o başka konu ama ağırlıklı konumuzun o olmayacağı kesin.

 

Yeni bir nefes dedik ve büyük bir heyecanla başladık. Kısa sürede sizlerin de sevgisini kazanacağını ve dikkatle takip edeceğinizi umuyorum.

 

KAVŞAK MESELESİ

Süleymanpaşa ilçesinin kangren olan Köprübaşı kavşağı yeniden düzenlendi. Karmaşık gibi duruyor. Alışılınca ne kadar düzgün gelir bilinmez ancak bildiğimiz bir şey varsa o da kesin üzerinden durulmadan ve etraflıca hesaplanmadan günü kurtarmak için Başkan Kadir Albayrak’ı ikna eden bürokratların işidir diyorum.

 

Yaya üst geçidi yapılmadan yolun ortasına dikilen plastik bariyerlerle trafiğin sağlıklı akışını sağlayamazsınız. Trafik yoğun olan bölgelerde alt geçitler veya üst geçitler öncelikli olur ki, yayayı o trafiğin içinden alırsınız. Sonra araçlar için düzenleme yapma çalışmanızı masaya yatırırsınız. Hepimiz biliyoruz ki, kırmızı ışık yanan yayalar acele ettiklerinden yine araçların önüne atlıyor. Bir iki tane böyle hareket tüm trafiği ciddi etkiliyor. Domino taşı meselesinde olduğu gibi. Yeni yapılan güzelin Pazar içi yolu da ziyan oldu. Hadi bize geçmiş olsun.


Yayınlanma Tarihi : 2020-01-07 14:16:55
Okunma Sayısı : 241
reklam yan

Özkan DİKMEN Diğer Yazıları

Nöbetçi Eczane
YOTUBE
Günlük Kurlar