Özkan DİKMEN
ÖVMEK DE ÖNEMLİ


ÖVMEK DE ÖNEMLİ


Süleymanpaşa Belediye Başkanı büyük bir hırs ve azimle kurduğu kadro ile birlikte seçim sonrası hızlı bir giriş yaptı. Hepimiz bunun farkındayız. Ciddi anlamda mesai harcadığını da görmezden gelemeyiz.

 

Başkan Cüneyt Yüksel zaman zaman söylem ve eylemlerde küçük hatalar yapsa da genel anlamda ciddi bir çaba içinde olduğunu söylemek mümkün. Gerek sosyal medyadan gerekse gazetedeki yazılarımızda kendisini uyardığımız kadar övgü ile bahsetmek istediğimizi de belirtelim.

 

Yıllardır kazma vurulmayan Yavuz Mahallesi’ne öyle bir giriş yaptı ki, Fen İşleri ekibi bir hafta gibi kısa sürede mahallenin ana caddesi olan Lise Caddesini yeni ve modern görünümü ile hizmete sundu. Şimdi sıra Tintinpınar caddesinde. Başkan Yüksel buraya girecekti ki, TESKİ planlı alt yapı çalışması dahilinde caddenin alt yapısını halledecek ve ardından Süleymanpaşa Belediyesi üst yapı hamlesi ile burasını tamamlayacak. Yani Yavuz Mahallesinin iki ana caddesi yıllar sonra gerçek modern görünümüne kavuşacak. Bir de Perşembe günü akşamları Pazar kalktıktan sonra Kadayıfçı sokakta apartmanların tepesinden yola mutfak çöplerini atanlar olmasa emin olun bu çağdaş yapıya insanlar olarak bizler de katkı vermiş olacağız.

 

Perşembe pazarı demişken burada da Başkan Yüksel’in ciddi girişimleri var. Köhnemiş eski korunakları kaldırarak daha modern bir çalışma yapılacağını söyledi. Bununla birlikte apartmanlardan çöp atan vatandaşların da sıkı takipçisi olacaklarını aktardı. Çevre kirliliği yapmak biliyorsunuz ki ciddi bir suç ve ciddi cezaları var. Umarım aynı hassasiyeti yola kadar sandalye masa atan kahveci esnafı için de yapabilirler. Çünkü yaya kaldırımı işgalinden sonra bariz yol işgalleri de oldu. Yayalar geçemiyordu şimdi araçlar da aynı sıkıntıyı yaşamaya başladı.

 

Kenti sevmek, çok kazanmak için daha arsız bir biçimde davranmak değildir. Kenti sevmek önce kendine ve başkalarına saygı duymakla başlar. Ardından sen saygı duyduğun için diğer insanlarda sana saygı duymaya başlar. O zaman herkes daha gülümser ve uzlaşmacı bir toplum haline geliriz. Bu yaklaşımlar bizleri birbirimize daha çok kenetler. Önemli olan gülümsemek. Gülümseyerek sıkıntılarımızı dile getirebilmek.

 

DERNEK GECEMİZ

Tabi bunca gündemin içinde kendimize de vakit ayırmasak olmazdı. Derneğin Başkanlığına Necmi Işıksal geldikten sonra ciddi bir ivme yakaladık. Bu Tekirdağ’ın gündemine kısa sürede oturdu Ciddi bir yapılanma içine girdik ve kısa sürede önemli yol aldık.

 

Bunu yaparken tabi ki, kendi imkanlarımızdan çok bürokrasi, siyaset ve iş dünyasından önemli isimlerin de katkılarını aldık. Bu süreç içinde gördük ki, cidden sevilen bir yapı oluşturmuşuz. Mesleğinde güçlü isimlerin bir araya gelmesi ciddi bir sinerji yaratmış bu bir gerçek. Gecemize gösterilen ilgide ayrıca bunu gösterdi.

 

Yapılan organizasyonda küçük aksamalar ve ‘yer’ sorunu olduğundan bir çok misafirimizi de ağırlayamadık. Onlardan bir kez daha özür dileyerek hemen 10 Ocak Gazeteciler günündeki gecemiz için daha ferah bir mekanda ağırlamayı umduğumuzu da söylemek istedim. Sayın Valimizden belediye başkanlarımıza, iş insanlarımızdan siyasilerimize kadar bir çok kişi gecemize büyük bir katılım gösterdi. Kendilerine derneğimiz ve kendi adıma bir kez daha teşekkür ederim.


Yayınlanma Tarihi : 2019-10-03 19:09:44
Okunma Sayısı : 238
reklam yan

Özkan DİKMEN Diğer Yazıları