Özkan DİKMEN
GÜZEL ŞEYLER OLACAK


GÜZEL ŞEYLER OLACAK


Sanırım Tekirdağ hak ettiği hizmeti alacak. En azından beklentimiz o yönde. Yıllardır nü kesilen, hizmet anlamında gerçekten vatandaşı mutlu edemeyen bir yapıdan kurtulan kent artık daha aktif ve enerjik bir biçimde gelişime ve yatırıma yönelmiş durumda.


Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntı bir tarafa, belediyelere merkezi bütçeden gelen ödeneklerin de kısıtlanması Tekirdağ adına ciddi sorun olarak görülebilir. Ancak gerek merkez ilçe, gerekse büyükşehir belediye başkanları yaptıkları akıllı uygulamalarla daha az maliyet ve daha çok hizmet anlayışı çerçevesinde önemli adımlar atıyorlar.

 

Büyükşehir neredeyse kangren olan kendi hizmet binasını bitirmek üzere. Merkez Süleymanpaşa ilçesinde meydan projesinde sona yaklaşıldı. Yani kent içinde nefes alınacak bir alan oluşuyor. Defterdarlık binası yıkıldı, adliye binasının da yıkımı bitmek üzere. Ciddi anlamda bir çalışmanın olduğunu söylemek mümkün. Hayrabolu’da yapımı duran katlı otopark ve meydan projesi de yeniden başladı. Çorlu, Çerkezköy, Şarköy, Saray, Ereğli, Malkara, Ergene gibi ilçelerdeki irili ufaklı yatırımları da sayabiliriz.

 

Biz gazeteciler tabi ki mevzuya eleştirel bir üslupla bakacağız. Yapılmayanı eleştireceğiz. Yapımı devam edene illa bir kulp bulacağız. Bunların hepsi kentin insanının daha iyi hizmet alabilmesi adına yapılan önemli uyarılar olarak algılamak gerek.

 

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak bu dönem bu tür uyarıları çok ciddiye alıyor ve çözüm odaklı aktif bir çalışma sistemini benimsiyor. Merkez Süleymanpaşa Belediye Başkanımız Sayın Cüneyt Yüksel ise gençliğinin verdiği enerji ile hızlı bir çalışma temposu içinde. İki farklı siyasi görüşten belediye başkanlarının kavga etmesini beklemekten öte birlikte kent için çalıştıklarını görmek beni son derece memnun eden unsurlardan birisi. Zaman zaman bu ikilinin karşılıklı atıştıklarını görebiliriz ancak genel anlamı ile iyi bir kent için mücadele ettikleri kesin.

 

Velhasın memlekette güzel şeyler olmaya başladı. Daha iyi bir Tekirdağ’da yaşama arzumuzun yerine geldiğini görmek memnuniyet verici. Bu kadar yeterli mi? Kesinlikle hayır. Yıllardır hizmete susamış bir kent için yapılan bu kadar hizmet çok çok az. Ancak yapıldıkça gelecek yatırımlar ve hizmetler için umudumuz bir o kadar da artıyor.

 

Kente hizmet anlamında gelinen nokta umut verici ve sevindirici. Her iki belediye başkanı ve ekibini kutlamak gerek. Eksikleri görüp söylemeye devam edeceğiz.


Yayınlanma Tarihi : 2019-10-24 18:14:11
Okunma Sayısı : 226
reklam yan

Özkan DİKMEN Diğer Yazıları

Nöbetçi Eczane
YOTUBE
Günlük Kurlar