Özkan DİKMEN
SİYASETİN BELİNİ KIRDILAR


SİYASETİN BELİNİ KIRDILAR


Malum CHP’de kıran kırana bir yarış var. Süleymanpaşa ilçesi bu konuda en sert kongrelerden birisi olacak hiç kuşkusuz. Ancak görülen o ki, iki lafın belini kıracak olanlar siyasetin belini kırdılar ve bundan sonrası da daha da toparlanamaz.


Kimin kazanacağı zerre umurumda değil. Daha önceki seçimlerde mutlaka iki satır bizim de fikrimiz oluyordu. Söylüyorduk. Anlatıyorduk. Ama öyle gelişmeler yaşanıyor ki son iki aydır ne söylenecek söz kaldı, ne dinleyecek adam kaldı.

 

Kimin ne kirli çamaşırı varsa hepsi ortalara dökülürken, birbirini suçlayanların çoğunluğu da dikkat çekmiyor değil. Bunda tabi ki, kaybedilmiş bir ilçe belediye başkanlığı da var. Suçu herkes Ekrem Eşkinat’a atıyor da, Hani bir laf var. ‘HIRSIZIN HİÇ Mİ SUÇU YOK?’ İşte bu noktadan hareketle acaba diyorum Başkan Ekrem tek başına mı kaybetti?

 

Son dönemde yaşananlar bu değil elbette. Diğer taraftan Başkan Cüneyt Yüksel’in yaptıkları da vatandaşlar tarafından takdirle karşılanırken CHP kanadında ayrı bir gerginlik de oluyor. Kıyaslamalar başlıyor. Ekrem Eşkinat’ın kent gelişimi adına yaptığı çalışmaları kimse inkar edemez. Özellikle sosyal yaşam ve sanatsal çerçevede yapılanlar eğer kimse dokunmazsa yüzyıllar boyunca gidebilecek cinsten. Eşkinat döneminde merkez ilçede hummalı bir alt yapı çalışması olmasaydı eminim o da yolları ‘çiçek’ gibi yapardı.

 

Kısmet Cüneyt başkana denk gelmesi oldu. Ciddi bir üst yapı çalışması içindeler. Vatandaş öncelikle düzgün bir yolda yürümek ve seyahat etmek istiyor. Nerede ne eksik varsa Cüneyt Yüksel ve ekibi büyük bir ciddiyetle bu işlerin üzerine gidiyor. Belli ki, büyükşehirden de pek katkı alamıyor. Ama Ankara kaynaklı katkılarla işlerini çözmeye çalışıyor.

 

Cüneyt Yüksel’in önünde şimdi büyük bir sorun duruyor. Daha doğrusu büyük sorunlardan birisi bekliyor. Bir tarafta mensubu olduğu partinin Ankara merkezli Tekirdağ’a dayatılmak istenen Marina projesi, bir taraftan Tekirdağlıların bu projeye karşı çıkmaları.

 

Cüneyt Yüksel de bu projeye karşı çıkanlardan. Ancak üst kısımdan ‘bu iş olacak’ talimatı gelirse ne yapacak onu merak ediyorum. Sahil bandımızda bir marinamız olsun. Zaten bunu yıllardır isteyenlerden birisiyiz. Ancak Tekirdağ’ı ve Tekirdağ’da yaşayanları yok sayarak yapılan bir projenin de her zaman karşısında olacağız. Bu anlamda Cüneyt Başkan aynı tavrını sürdürecek mi, yoksa tavır mı değiştirecek zaman içinde göreceğiz.

 

Dedik ya başlıkta da siyasetin belini kırdılar. CHP’de yaşananlarla birlikte kent adına önemli dönüm noktalarından birisi olan marina konusunda da siyasetin beli ne kadar kırılacak göreceğiz. Karşı çıkmaya devam eder ve proje tadilatını kentin geleceği ve halkın menfaati doğrultusunda değiştirilmesini sağlarsa Cüneyt başkanın her zaman yanında olacağımızı bir kez daha söylemek isterim. Aksi takdirde yine en şiddetli muhaliflerinden birisi olacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.

 

Sükunet her zaman iyidir. Agresif yapıdaki siyasileri de siyaseti de bu memleket kabul etmedi etmeyecek de. Bakınız İstanbul.


Yayınlanma Tarihi : 2019-12-11 13:50:36
Okunma Sayısı : 182
kiremitçiler

Özkan DİKMEN Diğer Yazıları

Nöbetçi Eczane
YOTUBE
Günlük Kurlar