Özkan DİKMEN
ÖVMEYELİM DE ÇÖPE Mİ ATALIM?


ÖVMEYELİM DE ÇÖPE Mİ ATALIM?


Tekirdağ’da iyi şeyler olunca iyi şeyler de yazmak ve kamuoyunu bilgilendirmek gerek. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz 10 Kasım Selanik’e gittik. Bu geziyi düzenleyen Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e bir çift güzel sözümüz elbet olacak.


Yıllar sonra bir belediye başkanı basınla sıcak ilişki içinde olmayı amaçlamış Hem de öyle böyle değil ciddi ciddi basın mensupları ile hiç ayırım yapmadan ciddi bir ilişki içinde. Kimseyi ayırt etmeden herkese önemli değer vererek, her yazılana ve uyarılara dikkatle bakarak ilerliyor.

 

Bunları yaparken bir taraftan da basın mensuplarının büyük bir kısmını alıp Selanik’e götürüyor. Ciddi bir geçi oldu tabi. Sadece Atatürk’ün doğduğu ev değil, ata topraklarımızdaki Osmanlı’dan kalan tarihi yerleri de gezme imkanı bulduk.

 

Trakya Tur sahibi Beste Emre Güngör’ün buradaki emeklerini unutmamak gerek. Önemli tur şirketlerinden birisi olan Beste Güngör benim için çok ciddi bir sınav vermiştir. En az Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel kadar bu gezide önemli bir rol üstlenmiştir. Tabi ki şirket çalışanlarının da tur boyunca yakın ilgilerini unutmamak gerek.

 

Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel önemli adımlar atıyor. Kentte insanların arzu ettiği bir belediye başkanı profili çizme gayreti içinde. Bunu yaparken öyle rol falan da yapmıyor. Ciddi ciddi adımlar atarak kendin küçük ama önemli sorunlarına sırayla dokunuyor ve çözüm odaklı çalışıyor.

 

Eksikler oldukça yazıyoruz. İlginç olan ise yazdığımız eksikleri veya eleştirdiğimiz konuları ertesi günü Cüneyt Yüksel’in müdahale ederek çözdüğünü görüyoruz. Veya çözüm yolunda bir adım atıldığını görüyoruz.

 

Yıllardır bir türlü makus talihini yenemeyen Tekirdağ’ın merkez ilçesi Ekrem Eşkinat ile başlayan vizyon değişikliğini Cüneyt Yüksel ile devam ettiriyor. Bizlerin de öncelikle basın mensubu olarak, daha sonra da bir vatandaş olarak destek olmaktan başka yapacağımız bir şey olamaz.

 

Kentin ciddi eksikleri vardı bu kaçınılmaz bir sondu ve en sonunda Büyükşehir ile birlikte Kadir Albayrak’ın önderliğinde özellikle geçtiğimiz dönem önemli bir alt yapı hamlesi başladı. Çok sıkıntılar yaşandı bu kesin. Zaman zaman aksayan veya yavaş giden işlerde olmadı değil. Ancak sonunda alt yapısı biten ve uzun yıllar hizmet edecek olan bir çalışma gerçekleşti. Bunun üzerine artık kendin üst yapıda ki ihtiyaçları kendini göstermeye başladı. Bozulan ekonomik yapı ve belediye bütçelerinin kısıtlanmasına rağmen Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın da önemli hamleler yaptığını söyleyelim. Ciddi bir efor sarf ediyor. Onun için Sadece Cüneyt Yüksel’in yaptıklarını ortaya koyman Kadir Başkana ayıp olur diye düşünüyorum. Eğer geçtiğimiz dönem bu alt yapılan bitmemiş olsaydı bu dönem Cüneyt Başkan başka şeylerle uğraşmak zorunda kalırdı.

Her iki başkana da yeri gelmişken teşekkürümüzü iletelim.

 

10 Kasım için yapılan gezinin daha da sık olmasını ve diğer belediye başkanlarımıza da örnek olmasını temenni ediyorum. Umarım halkın gözü kulağı olan ve gittiği geziyi iki satır yazıp okuyucularına ulaştıran basın mensupları ile daha çok geziler olur.


Yayınlanma Tarihi : 2019-11-27 11:29:10
Okunma Sayısı : 187
kiremitçiler

Özkan DİKMEN Diğer Yazıları

Nöbetçi Eczane
YOTUBE
Günlük Kurlar