Özkan DİKMEN
ALBAYRAK VE YÜKSEL


ALBAYRAK VE YÜKSEL


Tam da istediğimiz kıvama geldik mi bana mı öyle geliyor bilemedim ama seçimden sonra bu kadar kısa sürede her iki başkanın beyanatları beni ziyadesiyle memnun etti.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak derneğimizi ziyareti sırasında bazı konularda bakanlıklarda takılı kaldıklarını ve çözüm konusunda zorlandıklarını aktardı. Bununla birlikte Süleymanpaşa’da yaşanan bu aksaklıkların Cüneyt Yüksel tarafından çözüme kavuşturulacağı inancını koruduğunu aktardı.

 

Bir sonraki gün Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in iftar davetine icabet ettik. Sayın Yüksel’de benzer bir konuşma yaparak merkez ilçe içini birlikte çalışabilecekleri sinyalini verdi.

 

Esas konu ise malum Dere sokak konusuydu. Bir gün önce Kadir Başkan tarafından, “Biz bakanlıkta zorlandık. Cüneyt Başkan da burası ile ilgili söz vermişti. Gitsin çözsün dedik. Sanırım o da bakanlıkta halletti konuyu. Tapular yakında dağıtılacak bizler de kamulaştırılacak bazı yerleri halledip çevre yolu bağlantısını halledeceğiz” demişti.

 

Bir gün sonra Cüneyt Yüksel ise “Kadir başkanım bize söyledi ve bakanlık konusunda çözülmesi gereken konuyu iletti. Biz de vakit kaybetmeden konuyu çözüme kavuşturduk. Tapular yakında dağıtılır. Gerisi ise Kadir Başkanımızın işi. Eminim o da kısa sürede Tekira önünden çevre yolu bağlantısını yapar ve kentin o noktası rahat bir nefes alır” ifadesini kullandı.

 

Siyasette kaba tabirle, “ONA YAZMASIN BİZE YAZSIN” mantığı ile hareket ederek bir arpa boyu yol alamadığımızı gören her iki farklı partinin siyasetçisine de bu anlayışları için teşekkür ediyorum. Sonuçta farklı partiden de olsa kazananın Tekirdağ halkı olduğunu unutmamak gerek. Zaten seçmen sandıkta sanırım böyle bir mesaj vermişti. Şimdi yapılan yatırımların hangi siyasetçiye ‘RANT’ getireceğini bırakıp gerçekten halk için çalışmak gerektiğini görüyoruz. İşte bu nokta da her iki başkan da üzerlerine düşün görevi yerine getirerek kent halkının kazandığını gösterdiler. Umarım bu konu kısa sürede çözümlenir ve kentin diğer sorunlarına aynı yöntemle çözülür.

 

Diğer sorun demişken, bir sürü dedikoduya meydan bırakan merkez sahil-Değirmenaltı yürüyüş bandı ve sahil düzenlemesi projesinin de aynı anlayış ve hassasiyetle çözülmesini gönülden istiyorum. Tekirdağ sahili çok daha güzellerini hak ediyor. Umarım geçtiğimiz dönem, “Dosyamız iki yıldır bakanlıkta bekliyor” diye Kadir Başkanın bu sorununu da “Ben bakanlıktan hallederim” diyen Cüneyt Yüksel çözer ve orası da kısa sürede halledilir. Ha bir de eski iskele var ki, eğer sivil halkın kullanımına vaat edildiği gibi açılırsa işte o zaman bu kentte yaşamanın keyfini bir tık daha yukarı taşıyacağız.

 

Siyasi kaygıları bir tarafa bırakıp gerçekten bulunduğun memleket için çalışmaya devam edersen vatandaşın da bunu gerçekten gördüğünü anlayacaksınız. Bu nedenle siz hizmeti yapın vatandaş zaten sandıkta gereken biçimde notlarınızı veriyor.


Yayınlanma Tarihi : 2019-05-28 14:13:24
Okunma Sayısı : 71
kiremitçiler

Özkan DİKMEN Diğer Yazıları