Özkan DİKMEN
KAYIKÇI KAVGASINI BIRAKIN


KAYIKÇI KAVGASINI BIRAKIN


Daha kaç zaman oldu, bizim başkanlar birbirini yalancılıkla suçlar oldu. Üçüncü ay dolmadan Sülemanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ile Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak karşılıklı söz düellosuna girdi.


Hükümet caddesi ve sonradan Değirmenaltı sahil temizlik ekseninde dönen tartışmaların ana noktası ise hiç şüphe yok ki siyasi ayrılıklar. Hükümet caddesi ayrı bir konu onu zaman zaman ele aldık, daha sonra yine ele alacağız. Çünkü o konuda görüştüğümüz vatandaşlar da ikiye bölünmüş durumda.

 

Değirmenaltı sahil temizliği ve kumsal ortaya çıkmasında Cüneyt Yüksel’in çabası takdir edilecek cinsten. Diğer taraftan ‘Bu işi biz yapıyoruz” diyerek ortaya çıkan Başkan Albayrak ve destekçileri ile tam da deniz mevsiminde ciddi bir kayıkçı kavgası çıktı.

 

Aslına bakarsanız tavuk mu yumurtadan, yumurta mı tavuktan sorusu üzerine horozun verdiği cevabı bilmeyen yoktur. Tam da bu noktada sahili kimin yaptığı çok da umurumuzda değil. Ya da hizmetleri kimin getirdiğine bakmıyoruz. Tekirdağ’a bir çivi çakılmış ise biz ona bakıyoruz. Yani fazla milleti germeden özellikle merkez ilçe Süleymanpaşa makus talihini yenecek mi tam da bu noktadayım. Sonuçta yıllardır yapılamayan bir hizmeti Değirmenaltı’na kazandıran her kim ise ona bölge halkı ve Tekirdağ anıda teşekkür etmek gerekir.

 

Yani işin özü… Yormayın bizi. Kavgadan bıktı bu millet. Sakin ve hoşgörü ile her şeyin üstesinden gelebilirsiniz.

 

MESTAN ÖZCAN’IN SİYASİ KARNESİ

İlk milletvekili adayı olduğunda köyün birinde yaptığı seçim çalışmasında masalara vurarak konuşmasından anlamalıydık Mestan Özcan’ın siyasette farklı bir çizgide olduğunu. Anlamadık… Sonra bir kez daha aday oldu. Sonra Büyükşehir başkan adayı oldu.

 

Büyükşehir adayı iken söylediği bazı kelimeler halen kulaklarımızda. Ancak seçimin heyecanı içinde bu tür söylemler olabilir düşüncesiyle çok da üzerinde durmadık. Biz durmadık da, Başkan Kadir Albayrak o sözlerin üzerinde durdu ve halen duruyor. Belli ki, ağırına gitmiş o sözler. Siyaseti biraz daha yumuşatmak gerek, seçimler bitti derken İl Başkanlığı görevi alan Sayın Özcan bu kez de önce TC meselesi ile kamuoyunun gündemine girdi.

 

Tam bu mesele soğumaya bırakılıyordu ki, bu kez Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın TV programından aldığı ‘ekran görüntüsü’ ile kravat rengi üzerinden gündeme geldi. Siyasette art arda bu kadar gündem olmak o siyasinin siyasi yaşamanın kısa olacağını gösteriyor. Bunu bu güne kadar gördüğüm ve izlediğim kadarıyla yani tecrübemize dayanarak aktarıyorum.

 

Başarılı bir iş adamı olan ve o başarı hikâyesinin bizzat başından itibaren takip eden 25 yıllık dostluğumuz olan Mestan Özcan’ı burada aynı samimi dostluk çerçevesinde uyarmanın da görevim olduğunu düşünüyorum. Siyaset, özellikle Tekirdağ siyaseti böyle sivri çıkışlara ve anlamsız benzetmelere alışkın değil. Toplumun belli kesimlerini hedef alan bu tarz hareketlerden konuştuğum birçok Ak Partili arkadaşlarda rahatsız. Mestan Özcan’ın bu ‘yaramaz çocuk’ tavrından sıyrılıp, o alıştığımız başarılı iş adamı kimliğindeki Mestan Özcan olmasını ve siyaseti de bu üslupla yönetmesini istiyoruz. Aslında çok fazla şey istemiyoruz. Mestan Özcan o tanıdığımız insan olsun, siyasi söylem ve eylemleri bu yönde olsun zaten kısa sürede kalitesini ve farkını tekrar ortaya koyacaktır.


Yayınlanma Tarihi : 2019-06-27 14:23:56
Okunma Sayısı : 236
kiremitçiler

Özkan DİKMEN Diğer Yazıları