Özkan DİKMEN
AYGÜN’Ü GÖRDÜM(!)


AYGÜN’Ü GÖRDÜM(!)


Sahil ana yolda yeşil arttı. Ağaçlar sahil karayoluna başka bir güzellik kattı. Kent ilk kez üst geçitlerle tanıştı. Bu saydıklarım dönemin Tekirdağ Belediye Başkanı Ahmet Aygün zamanında olanlardan sadece küçük bir parçası.


Herkes Aygün’ü Tekira üzerinden eleştirir ancak ben o yönüyle bakmıyorum konuya. O dönem Aygün’ün belediye başkanı olması onun kısmeti idi o kadar. Orası ticari alan olan bir bölge ve yatırımcı yatırımını yapmıştı.

 

Tabi konumuz bu değil. O dönemler Ahmet Aygün’de hükümetin kente yaptığı yatırımlarla övünürdü. Gerçekten önemli hizmetler gelmişti o zamanlar. Olmaz denilen kavşaklarımız, yapılamaz denilen yollarımız neredeyse hep o döneme denk geldi.

 

Bu süre içinde Aygün kendi hizmetlerinden çok Ak Parti hükümetinin yaptığı çalışmaları ön plana çıkarıp onlarla övünüyordu. Yani biraz da siyasi bir çalışma içindeydi.

 

Şimdi bakıyorum daha dün bir bugün iki, Cüneyt Yüksel’de aynı yoldan devam ediyor. ‘YAPIYORUZ’ diyerek başlıyor konuya. Aslında ‘YAPIYORLAR’ olacak işin özü. Yüksel’de Barbaros bağlantı yolu, kavşaklar, Hayrabolu yolu gibi devlet yatırımlarını ön plana çıkarıp, “Bakın kısa sürede biz çok iş yaptık” imajı ile siyasi olarak ‘rant’ için çabalıyor. Anlayış açısından doğru olabilir ancak Tekirdağ’ın halkı kimin ne yaptığını çok iyi biliyor ve bunu ayırmasını da iyi beceriyor. Bu nedenle küçük bir tavsiyem Sayın başkan Değirmenaltı, Altınova gibi yaz aylarında önem arz eden sahil düzenlemeleri gibi, kent içi otopark gibi konuları daha da vurgulayarak öne çıkarırsa ki, daha önemli projelerini de görmek istiyoruz. Sonuçta bizden bir süre istedi ve beklemedeyiz. Eminim daha güzel işler olacaktır.

 

Bir dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da önce 100 gün sonra 1 yıl istemiş ancak bir türlü ritim tutturamamıştı. Sonuçta tüm basınla neredeyse düşman kardeş oldu. Kadir Albayrak demişken, ikinci döneminde görüyorum ki, 11 ilçe programı ile ciddi bir ivme gerçekleştirdi. Kurum içinde yapacağı yeni değişikliklerle birlikte dinamik bir yapıya kavuşacağına inanıyorum. Gitti her ilçede basın mensuplarını ziyaret edip fikir alışverişinde bulunması ise bizim açımızdan oldukça sevindirici. Zaten derneğimize yaptığı ziyarette de gerçekten ‘BEYAZ’ bir sayfa açacağını söylemişti. Umarım bu fikrinde samimidir. Çünkü önümüzdeki günlerde kendisini belki zaman zaman sert eleştirilerde bulunarak değerlendirmemizi ortaya koyacağız. Ancak başkanlıkta olgunlaşmış bir Kadir Albayrak’ın fevri algılarından ziyade kent adına yapılacak çalışmalarda bu eleştirilerin ne kadar faydalı olabileceğine bakacağına inanmaya başladım. Umarım yanılmam. Bundan önce kendisi ile ilgili yazdıklarım o gün için geçerliydi o başka. Halen o yazdıklarımı unutmuş değilim. Eleştiri hakkımızı salkı tutarak bu yazıda konu ettiğim her iki belediye başkanının da ‘ŞİMDİLİK’ gidişatının “FENA’ olmadığını söyleyebilirim. Tekirdağ, özellikle merkez ilçe Sülemanpaşa daha güzel bir kent olacaktır. Yeter ki siyasi kapışmalara kurban gitmesin.


Yayınlanma Tarihi : 2019-07-02 15:18:18
Okunma Sayısı : 242
reklam yan

Özkan DİKMEN Diğer Yazıları