Özkan DİKMEN
O DUVAR ÇOK ŞEY DEĞİL Mİ?

Tekirdağ’ın tarihi simgelerinden birisi olan Valilik binası en sonunda restorasyonu bitti ve çevre düzenlemesine geçildi. Ancak orda da garip bir durum vardı ve bunu neredeyse tüm gazeteci arkadaşlarımız yazdı.

Evet evet, Valiliği çevreleyen o malum duvardan bahsediyorum. Son günlerde kent gündemini oldukça meşgul eden bu duvarın neden böyle çirkin bir biçimde yükseldiğini herkes soruyor ve Vali Aziz Yıldırım’dan bu ucubenin önlenmesi isteniyor.

Vali Yıldırım bu konuda ne kadar duyarlı olur bilinmez ancak halkın talepleri karşısında hiçbir gücün de kayıtsız kalamayacağını biliyoruz.

Gazeteci arkadaşlar yazdı dedik ya, emin olun vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine bunlar yazıldı. Son günlerde bilinenin aksine yerelde vatandaşların derdine eğilen ve onların taleplerine kulak veren bir gazeteciler kaldı gibi. Siyasiler ise şov peşinde.

Neyse konumuza dönelim. Valilik her ilde devleti temsil eden en üst makam. Bu nedenle güvenlik anlayışı da en üst seviyede olması gerekiyor. Sanırım verilen talimat ve yapılan peyzaj planı da bu çerçevede gerçekleşti. Yani müteahhit firma kafasına göre yapmadı. En azından öyle olduğunu umuyorum.

Ancak yanlışın neresinden dönersen kardır mantığı çerçevesinde duvarın güvenlik zafiyeti doğurmayacak biçimde yeniden tasarlanması ve Valiliğin tarihi dokusuyla kent estetiğine uygun biçimde düzenlemesi daha iyi olacağı kanaatindeyim. Bu yazıyı daha sert biçimde de kaleme alabilirdik. Ancak gerginliğin kimseye fayda getirmediğini biliyoruz. Tatlı dille herkesin gönlü olacağı bir çalışma yapılabilir.

Hatta bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın bile Otopark asansörleri üzerinden yaptığı açıklama da oldukça yerinde ve konuyu tamamlayıcı olmuş.

Şimdi top Vali Azil Yıldırım’da. Gol mü atar, topu taca mı bırakır bilemeyiz.

Yayınlanma Tarihi : 2021-7-14 13:27:34
Okunma Sayısı : 1008
kiremitçiler

Özkan DİKMEN Diğer Yazıları