Özkan DİKMEN
MEVZUYA İKİ TARAFINDAN BAKMAK GEREK

VİZYONSUZ DEDİK BENİ LİNÇLEDİNİZ.

Alın size vizyonsuz genel sekreter yardımcısı. Ülke siyasi olarak seçimini yapıyor. İyice kutuplaşmış. Gerginlik hat safhada. Mevzu ikinci tura kalmış. Özellikle deprem bölgesindeki siyasi sonuç için kendini CHP'li olarak lanse edenlerden bir kısmı depremzede vatandaşlarımıza sırf siyasi tercihleri için ağza alınmayacak laflar ediyor.
Sen tutmuş misafir ettiğimiz depremzedelere bu dönemde ÇIK diyorsun. Sebep? Vakit dolmuş. Yok efendim AFAD ile koordineli yapılıyormuş. Muş muş muş… Alın size muş…

Öngörüsüzlük, vizyonsuzluk, iş bilmezlik ile anca bu kadar. Fatih Ünsal hata yapmaktan, Kadir Albayrak onu düzeltmekten bir türlü vazgeçmediler. Kadir Başkan neyin diyetini ödüyor bilemiyor ama Fatih Ünsal rakip partilerin CHP’ye zarar vermek için İÇERİ soktuğu adam olsa anca bu kadar zarar verebilirdi.

 

HÜKÜMETİN HİÇ Mİ GÜNAHI YOK

Bakıyorum da Kadir Albayrak’a bir şeylerde boncuk bulunmuş gibi saldırmanın keyfini sürüyor herkes. Depremzedeler konusunda yersiz ve zamansız yapılan bir bildirim ile ciddi derecede eksi puan aldı. Bunun sebebini zaten Fatih Ünsal olarak yazdık. Yapılmaması gereken bir zamandı. Veya çok mecbur ise sessizce ve koordineli bir şekilde halledilmeliydi.

Ancaaaakkkk.. Bakın burası çok önemli. 6 Şubat’tan bu yana depremzedeler için kendi memleketlerinde konteyner kentlerin kurulması gerekmez miydi. Bunca zaman bu insanlar bir tarafa atılıp ‘nasıl olsa yerel dinamikler bakıyor’ mantığı ile unutulmalı mıydı?

Bakın “Devlet Nerede?” demiyorum. Hükümet nerede diyorum. TV kanallarının birinde Hatay’dan oy kullanıp misafir olduğu ile giden vatandaşların otogardaki röportajlarını izlerken arka planda o otogarın halen yıkık dökük halini görebiliyordum. Yani içerideki ve dışarıdaki molozları bile temizlememişsiniz. Gelmiş burada Tekirdağ Belediyesine çamur atma yarışına girmişsiniz. Yok öyle bedava. Azıcık vicdan, azıcık izan olacak. Depremzedeler başımızın üstünde yeri var. Ancak zaten onlar da sürekli kendi toprakları dışında başka bir ilde kalmak istemezler. Zaten gitmeleri gerektiğini onlarda biliyor. Hükümet olarak onların kendi topraklarında barınmalarını 3 ay geçmiş halen sağlayamamış ve halen geri dönecek kimse olmamış ise burada biraz da devleti yönetenlerin oturup düşünmesi gerekmez mi?

Yoksa Kadir Albayrak’a sallamak çok kolay. O da zaten 7 ay küsüyor. Sonra yine barışıyor.

Yayınlanma Tarihi : 2023-5-17 10:54:05
Okunma Sayısı : 483
reklam yan

Özkan DİKMEN Diğer Yazıları