Habibe Tilki UZEL
Başkan Albayrak köşe yazarlarının karşısında


Başkan Albayrak köşe yazarlarının karşısında

 

Bilenler bilir Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak kentte yayın yapan gazetelerdeki köşe yazarları ile buluşma toplantısı organize etti. Ben deniz de Tekirdağ Pusula Gazetesi’nde köşe yazan bir gazeteci olarak davet edildim. Elbette Başkan Albayrak’ın bu anlamda ilki olan davetine keyifle iştirak ettim. Toplantı öncesinde hemen hemen herkesin kafasında “acaba bizleri neden çağırıyor” gibi cümleler dolaştı. Evet, biz gazeteciler çok kere çeşitli etkinlik ve basın toplantılarında bir araya geliyoruz. Ancak sadece gazetede köşe yazan isimlerin davet edilmesi bir ilkti. Üstelik çok güzel bir ilkti. Şahsen ben bu çağrıya çok şaşırmadım. Çünkü Kadir Başkanın kente dair güzel izler bırakma amacının çok yüksek olduğunu bu sebeple de yapılması gereken ne varsa çekinmeden yapacağına çok emin olan biriyim. Hizmet süreci içinde az veya çok, tatlı veya sert bir üslupla eleştiren herkesin karşısına çıkarak üstelik kendi davetiyle “işte ben buradayım, bunca zaman eleştirdiğiniz kişi olarak karşınızdayım, şimdi konuşalım hem de yüz yüze” demiş oldu. Basınla arasını kötü tutuyor, yerel basını ciddiye almıyor diye yazmakla bitiremedikleri Kadir Başkan kendisi çıktı yazan herkesin karşısına. “haydi buyurun eleştirileriniz varsa canlı kanlı alayım” dedi bir nev-i. Diyorum ya çok ama çok iyi etti. Mesleğe başladığım ilk yıl çok kıymetli hocalarımdan öğrendiğim ilk şey şuydu: Gazeteci sıfatının ardına saklanıp karşıdaki kişiye eleştiri adı altında ağzıma geleni söyleme lüksümün olmadığını. Ben bir cümle dahi yazarken bu öğüdü asla unutmam. Takır takır eleştirenlerin Başkanın karşısında çok da söyleyecekleri olmadığını da ayrıca gözlemledim. Çünkü klavye başında yazmak başka şeydir, karşısına dikilip düşündüğünü cesurca ifade etmek başka şeydir…

 

 Başkan beyin büyükşehir olarak yapılan çalışmaları anlatması da ayrıca faydalı oldu. Şüphe yok ki bu toplantı şeklinin devamı da gelecektir, hem kent adına hem de bundan sonraki köşe yazıları adına çok faydalı olacaktır.

 

 

Şeker gibi bir mekan Sugar Chef’s

Hepimiz hayatın yoğun temposu içinde günleri birbiri ardında kovalıyoruz. Adeta dönemin modern köleleriyiz. Yaşam içinde kendimize o kadar minik anlar kalıyor ki onda da ne yapacağımızı şaşırıyoruz. Bazen istiyoruz ki kaliteli bir şekilde hayatın keyfini çıkaracak an yakalayalım. Bazen istiyoruz ki eşimiz, dostumuz, sevdiklerimizle güzel bir sohbet ortamı içinde olalım. Hatta bunu yaparken şık bir ortamda oturalım, manzaramız derin, masamızda birbirinden lezzetli seçenekler olsun. E bunları isteyince de kent içinde neresi olabilir diye alternatifleri düşünmeye başlıyoruz. Tam bu noktada çok güzel bir mekan tavsiyem var siz kıymetli okuyucularım için.

 

Deneyimlemiş olanlar mutlaka vardır fakat ben yine de söylemek isterim. Nereden mi bahsediyorum? Sugar Chef’s nam-ı diğer Tolga’nın yeri. Samimiyetle söylüyorum bu mekanı tercih etmeniz için çok sebep var. Aileniz veya dostlarınızla nezih bir ortamda tadına doyamayacağınız et ve balık ürünlerini yiyebilirsiniz. Eğer benim gibi fazlasıyla bir meze sever iseniz aradığınız yer tam olarak Sugar Chef’s.

 

50’ye yakın meze seçeneği ile hangisini yemeye doyamayacağınızı şaşıracaksınız. Beyazköy Sitesi içinde yer alan mekan deniz manzarası ile de büyülüyor. Öğle veya akşam yemeği değil de güne burada başlasak nasıl olur derseniz eğer kesinlikle bu da çok doğru bir tercih olacaktır. Mekanın sahibi Tolga bey ve eşi Nezaket hanım hem güler yüzlü oluşları hem kibar misafirperverlikleri hem de o nefis tatları ile şeker gibi bir hizmet sunuyorlar. 

 

Mutfaktan masaya gelen her şey lezzetli olduğu kadar kalite ve hijyeni de barındırıyor. Ara sıcakları ayrıca çok beğeniliyor. Sütte yatmış kuzu ciğer, sıcak patlıcan, rum biberi, sıcak susamlı keçi peyniri, saganaki ve karidesli istiridye mantarı, ahtapot mekanın özel ara sıcaklarından bazıları. Benim deneyimlediğim ve bayıldığım ise kesinlikle pastırmalı közde sıcak patlıcan ve karides mantı. Tatlı konusunda yine çok ama çok başarılılar. Muska tatlısını mutlaka tatmanızı tavsiye ederim. Tolga bey zaten kendisine verilmiş olan Sugar Şef unvanını fazlasıyla hak ediyor. Eşi Nezaket hanımefendi ise eli gerçekten çok lezzeli. Mekanın pozitif enerjisi, kalite ve tat insanı hayran bırakıyor.

 

Evet, yaşamın yoğunluğuna bir mola vermek isterseniz Tolga ve Nezaket Şeker çiftinin şeker mi şeker olan mekanları Sugar Chef’s tercih etmenizi tavsiye ediyorum. Pişman olmayacak hatta mekanın müdavimi olacaksınız. Hepimizin ağız tadı şeker tadında olsun…


Yayınlanma Tarihi : 2019-10-30 18:27:33
Okunma Sayısı : 208
reklam yan

Habibe Tilki UZEL Diğer Yazıları