Habibe Tilki UZEL
Gazeteciler gecemize yoğun ilgi


Gazeteciler gecemize yoğun ilgi


Geçtiğimiz hafta şahsımın da yönetim kurulu üyesi olduğum Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği olarak çok güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptık. Tekirdağ Turizm Otelcilik ve Uygulama Otel’inde gerçekleşene gecemize ilgi gerçekten çok yoğundu. Başta otelin bahçesini planlamışken hava şartları nedeniyle kapalı salona geçtik. 300 kişilik salonda 450 kişiyi ağırladık. Alt kattaki 100 kişilik salona da 150 kişi sığdırdık. Bazı misafirlerimiz de ne yazık ki gelip doluluğu görüp dönmek zorunda kaldılar. Onlardan da bir kez daha özür dileyerek gelen herkesin yüreklerine, ayaklarına sağlık diyoruz.

 

Evet, her zaman gazeteciler olarak organizasyonlara bizler davetli olarak katılırdık. Bu kez gazeteciler derneği yönetim kurulu üyeleri olarak ev sahibi bizlerdik. Necmi Işıksal başkanlığında dernek olarak kısa zamanda çok güzel işler ortaya koyduk. Geceye Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, CHP Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Edirne İyi Parti Milletvekili ve Grup Başkanı Orhan Çakırlar, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Hayrabolu Beleye Başkanı Osman İnan, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, İyi Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay’ın yanı sıra Eskişehir’den gelen Türkiye Gazeteciler Fedarasyon Başkanı Yılmaz Karaca’da katılım gösterdi.  Ayrıca Tekirdağ’ın iş insanları ve kent halkı da davetliler arasındaydı.  

 

TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop ise yurt dışı programı nedeniyle geceye mesaj gönderdi. Desteğini esirgemeyen iş dünyası isimlerine teşekkür plaketlerinin takdim edilmesinin ardından gece müzik ile devam etti.

 

Böylece biz gazetecilerin gövde gösterisi yaptığı aktif bir geceye imza atmış olmaktan son derece mutlu olduk. İki yıl önce kurulan derneğimiz bilinmelidir ki öyle hayalet bir dernek değildir. Doğru düzgün yerimiz yokken biz 300 metrekarelik güzel bir alan oluşturduk. Öyle ki orası Tekirdağ adına açık mikrofon olma özelliği taşımaktadır. Dileyen herkes istediği basın açıklamasını orada halka duyurabilir. Ayrıca kütüphane ve canlı yayın yapabileceğimiz bir odayı da kazandırma çalışmalarımızda devam ediyor. Biz bu geceyle birlikte Tekirdağ basınında birlik yok diyenlere inat birleştiğimizi, ortak paydada doğru adımlar attığımızı ve sesimizin çok daha güçlü çıkmaya başladığını gördük. Bu anlamda bize başından beri destek olan herkese çok ama çok teşekkür ederiz. Tekirdağ’a yakışan gazeteciler derneği binasına sahip olmak ve bu derneğin yönetim kurulu üyesi olmak şahsım için de ayrı bir gururdur ki bunun altını çizmek isterim.

 

Herkesin bildiği üzere gazetecilik mesleği sonsuz özveri ile yapılan bir meslektir. Buna rağmen her geçen gün kan kaybeden bir meslek. Hele ki yerel basında mesleğimizi icra etmek on kat daha zorluk içeriyor. Hepimiz çok daha iyi şartlarda görev yapmayı hak ediyoruz. Fakat şartlar ne olursa olsun bizler halkımız, ülkemiz, dünyamız adına her zaman doğru haberler yaparak herkesin gözü, kulağı olmaya devam edeceğiz. 


Yayınlanma Tarihi : 2019-10-03 19:06:37
Okunma Sayısı : 253
kiremitçiler

Habibe Tilki UZEL Diğer Yazıları