Habibe Tilki UZEL
Ülkemize Ekrem İmamoğlu doğuyor


Ülkemize Ekrem İmamoğlu doğuyor

 

Belediye seçimleri geldi gitti atlattık Ekrem İmamoğlu’da mazbatayı aldı biz onun adına rahat bir nefes aldık derken hooppp her şey sar başa alındı.

 

Tacı elinden alınmış bir prens misali Ekrem İmamoğlu’nun elinden zor bela aldığı mazbatası cebren ve hileyle çekip alındı. Bu kadarına da pes artık. Bu kadar da gözümüzün içine baka baka yapılmaz bazı şeyler. Bu kadar da mızıkçılık olmaz küçük bir çocuğun oyunu kaybetmesinde yaptığı gibi. Bu kadar da hakkına geçilmez bir milletin bu kadar da bu toprakların insanlarıyla, haklarıyla, seçimiyle oynanmaz. Üstelik bunu yapan insanlar öyle sıradan kişiler de değil. Ülkenin siyasileri, ileri gelen insanları. Demek ki sizler görev, hizmet aşkından oralarda değilsiniz. Tamamen menfaat durumlarından oralardasınız ki sonuçlar işinize gelmediği gibi olunca başladınız kaytarmaya.

 

Bu gözler bu ülkede geçersiz oyların dahi kabul gördüğünü itiraz edildiğinde ise “oo atı alan Üsküdar’ı geçti artık” deyip defteri kapatanlara şahit oldu. “bir oyla bile alırsak kazanmış sayılıyoruz hiç debelenmeyin” cümlesini de duyduk, seçim öncesi “bu ülkede seçimler son derece güvenilir ortamlarda yapılıyor asla hırsızlık yoktur” ifadesini beynimize yerleştirenlerin ve şimdi o aynı kişilerin “seçimde şaibe var” çığlığı attığını da görüyoruz.

 

Yapmayın, Allah aşkına, yapmayın! Bizim derdimiz vatan millet ama ne yazık ki bazılarının dertleri arasında böyle kavramlar yok. Seçim ve sandık biz vatandaşların hür iradesiyle tercihini gösterdiği yer. Bunca yıl meğer istenilen sonuçlar çıkıyormuş da o yüzden seçim bu ülkede güvenilirmiş, o yüzden milli irade ne derse oymuş, o yüzden atı alan Üsküdar’ı geçiyormuş. Şimdi at Üsküdar’a varamayınca bir anda seçimde hırsızlık yapılıyor oldu, o durmadan söylenilen milli irade iradesiz oldu. Seçim bu seçim! Sonucu beğenmedim yeniden olsun deme şansı var mı? Kimse mahallesinde körebe oynamıyor, yenilince bu sayılmaz desin. Madem öyle YSK neden önceki seçimlere yönelik yenileme kararı çıkarmıyor. İnsan sormadan edemiyor bir kentin yönetimi el değişti, teslim etmemek için bu kadar uğraş veriliyor, hükümet değişse demek ki teslim etmek yılları bulur mu diye.  

 

Efendiler, bizleri çok küçük görüyorsunuz. Ancak büyük hata içindesiniz. Tüm bunları tarih not ediyor. Elinizde pek çok imkan olabilir fakat bu halk aptal değil. Kazanmak kadar kaybetmekte var ve kimse oturduğu koltuklarda sonsuza kadar oturmayacaklar. Ayrıca bükemediğin eli öpmek erdemdir, tebrik etmek güzel bir nezaket kuralıdır.     Sizleri oraya biz gönderdik yine oradan bizler alacağız. Üstelik artık kimse birilerinin televizyona çıkıp elini havaya kaldırıp 80 milyonu azarlar bir tavırla konuşmalarından hoşlanmıyor. Evet, bu belki başta çok havalı geldi ama artık gelmiyor. Millet bu üslubu görünce kanal değiştiriyor. Zaten ekonomik artlar milletin belini büküyorken bir de üstüne azar yemeye kimsenin tahammülü yok. Mutsuz insanlar sıralamasında dünyada en üst sıralardayız. Sokağa bir çıkın yürüyün herkes derin düşünceler içinde yürüyor. Oysa gelişmiş, refah seviyesi yüksek ülkelerin insanlarına bakın hiç tanımadıkları kişilere dahi gülücükle selam veriyorlar.

 

Ekrem İmamoğlu işte birilerinin bize parmak sallaya sallaya unutturduğu bir olmayı, kardeş olmayı, sevmeyi, sevilmeyi, kardeş olmayı, en önemlisi asıl güzelliğin farklı renklerin uyumundan oluştuğunu hatırlattı. Bir hayal edin herkesin tek renk sarı olması mı güzel yoksa rengarenk olmak mı güzel? Umudunu yitiren bir toplum olmaya doğru ilerlerken İmamoğlu çıktı hepimizin kalbine umut ekti.

 

Milli irade Ekrem İmamoğlu’nu seçti ve ne yazık ki sonuçtan memnun kalmayanlar YSK’ya baskı yaparak seçimin yenilenmesi kararını aldırdı. YSK belki hükümetin gözüne girdi ama toplum nezdinde alnına kara bir leke sürüldü.

 

Şimdi korkuya kapılanlar asıl kimler çok iyi biliyoruz. Sanki sadece İstanbul seçimi değil de tüm ülke seçimi gibi bir duruma döndü olay. Onca insan başka şehirlerde yaşadığı halde “İstanbul’a gidip oy kullanasım var” diyor. Bu cümle gerçekten de bazıları için çok ürkütücü olsa gerek.

 

Fakat yaşam tam da böyle işte. Seçim sıradan geçseydi bir İmamoğlu bu ülkeye doğmayacaktı belki. Ve tarihin pozitif yazacağı liderler sıradan günlerde, sıradan başarılarda değil olağanüstü durumlarda ortaya çıkar. Tıpkı Yüce Atatürk gibi. Ülkemiz yine olağanüstü bir dönem yaşıyor ve Allah, Ekrem İmamoğlu gibi bir lider nasip etti ülkemize. Hissediyorum HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK! Olmalı da bu ülke için bu ülkenin evlatları için…     


Yayınlanma Tarihi : 2019-05-20 11:22:55
Okunma Sayısı : 69
kiremitçiler

Habibe Tilki UZEL Diğer Yazıları