EDİTÖRDEN
ŞERİT ÇEKİLDİ AMA…


ŞERİT ÇEKİLDİ AMA…


Corona virüsü nedeniyle tüm dünya ülkeleri kendi önlemlerini alırken Türkiye’de bu kapsamda aldığı önlemlerle virüsün yayılmasının önüne geçmeye çalışıyor. Son olarak toplu taşıma araçları kararları ve şehirlerarası yolculuğun izne bağlanması ile birlikte sahil bantları da gezi ve yürüyüşlere kapatıldı.


Sahil bandının yürüyüşlere kapatılmasına rağmen gözlemlediğimiz nokta ise bu yasaklara genel olarak uyuluyor olması idi. Ancak yine de sınır tanımaz kanunları hiçe sayan, yasaklarla adeta köşe kapmaca oynayan bazı insanların olduğuydu.

 

Sokağa çıkılmaması konusunda yapılan uyarılar is özellikle dün hiç işe yaramamış gibi duruyor. Pazartesi günü havanın güzel olmasını fırsat bilenlerin birçoğu işi olmamasına rağmen caddelerdeydi.

 

İşe giden ve dışarı çıkmakta mecbur olanlar zaten işlerinde. Yani ofislerinde oluyor. Bu dışarıdaki kalabalığın ise ne işi olduğu çok merak ediliyor. Banka kuyrukları ayrı bir dert. Dememiz o ki, laf dinlemez ve yasakları çiğnemedin bir meziyet olduğu anlayış içindeyiz.

 

Butiğin dış kısmına konan kıyafetleri inceleyen kadın bile gördük. Bankaya kredi ötelemesini sormaya gideni bile duyduk. Duyduk derken kulaklarımızla duyduk. Başka birinden değil. Oysa ki, her bankanın call centerini arasanız (tabi biraz sabrınız varsa) zaten istediğiniz sorunun yanıtını alacaksınız. Bu sayede banka şubeleri bir eksik insan ve bir eksik virüs tehlikesi ile hizmetlerine devam edecekler.

 

Bu arada ışıklardaki Suriyeli dilenciler için virüs tehlikesi yok mu?


Yayınlanma Tarihi : 2020-03-31 14:12:35
Okunma Sayısı : 2151
kiremitçiler

EDİTÖRDEN Diğer Yazıları