EDİTÖRDEN
KORKMADAN OLMUYOR DEĞİL Mİ?


KORKMADAN OLMUYOR DEĞİL Mİ?


Şimdi daha çok korkuyoruz sanırım. Böyle durumlarda olayın ciddiyetine daha iyi varıyoruz. Aylardır korona virüs vakası ile dünya çalkalanırken birçok ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de ciddi bir kesim olayı hafife aldı.

 

Böyle durumları daha ciddiye alacağımız zamanlar ise ya yakınlarımızdan birinin başına bir şey geldiğinde, ya da tanınan ve sevdiğimiz birinin başına geldiğinde.

 

İşte tam da bu noktada son dakika haberi ile kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla korona virüse yakalandığı açıklayan Fatih Terim’in bu durumu sanırım umursamaz olan ağırlıklı kesimi biraz daha kendine getirecek gibi.

 

Genellikle böyle durumlarda olayın ciddiyetini kavrayabiliyoruz. Bugün bizzat şahit olduğum ise halen insanların dip dibe banka kuyruklarında bekledikleri. Hatta bu kuyruklarda 65 yaş üstü insanların da olduğuydu. Haberlerde de görüyoruz ki, ülkemizin neredeyse tüm illerinde durum aynı.

 

Almanya Başkanı Merkel’in bile kendini karantinaya alması etkilemedi Türk milletini. Ancak Fatih Terim’in korona virüsü testinin pozitif çıkması, kendisini seven sevmeyen herkesi etkilemiş olmalı. Yarın bunun sonuçlarını sokaklarda daha iyi anlayacağız diye düşünüyorum.

 

Yeni önlemler alınıyor. Sürekli uyarılar yapılıyor. Bu uyarıları sevdiklerimizi kaybetmeden, şiddetli kaygı duymadan yerine getirirsek sanırım sağlıklı günlere daha kısa sürede ulaşacağız.


Yayınlanma Tarihi : 2020-03-24 00:08:01
Okunma Sayısı : 115
kiremitçiler

EDİTÖRDEN Diğer Yazıları