EDİTÖRDEN
EEEYYY CÜNEYT YÜKSEL!


EEEYYY CÜNEYT YÜKSEL!


Ak Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel meydanı boş buldu sallayıp duruyor. Yatırım yaptık diye milletin gözünü boyamak bir tarafa ellerine her geçen fırsatta yerel yönetimleri en ağır biçimde eleştirmekten de geri kalmıyor. Buna çok sevdiğim ve Tekirdağ’ın önemli bir markasını yöneten Mestan Özcan’ın da alet olmasını görmek beni üzüyor.

 

Tamam belediyeler, yani yerel yönetimler hizmette yavaş kalmış olabilirler. Ha bu arada Kumbağ’dan gece yarısı yaptığı açıklamadan bahsediyorum. Malum yaz ayları ve yazlık bölge haliyle çalışmalar bir an önce bitmesi gerek. Belediye yavaş kaldı orada. Ammaaaaa; orada alt yapısı biten yeri belediye üstünü kapatamıyor. Onu niye söylemiyorsun Cüneyt Yüksel. Senin devlet yatırımı ile iki sene önce yapılması gereken doğalgaz hattı yeni döşeniyor oraya. Gecikmenin önemli bölümü bu yüzden bunu neden söylemiyorsun.

 

Kumbağ’ın yaz sezonuna yetiştirilmesi gerekiyor, burada seninle aynı fikirdeyim. Ancak Kumbağ gelirken pırıl pırıl bir Barbaros yolunun asfaltı üzerinden geçtiğini neden söylemiyorsun.  Milletin yaz sezonu geldiğini hatırlıyorsun da, yine aynı milletin hastane köşelerinde günlerce sıra beklediğini, poliklinik kapılarında saatlerce hasta haliyle perişan olduğunu neden söylemiyorsun. Neden Şehir hastanesinin daha erken yapılamadığının açıklamasını yapmıyorsun. Naip Barajı’nı neden halen TESKİ’ye devir etmediğinizi söylemiyorsun. Hayrabolu-Süleymanpaşa yolunun neden bu kadar geciktiğini ve onlarca insanın ölümüne neden olan kazaların olduğunu ve hatta üç yılda bitirilecek yol için ayrılan ödenek ile bu yolun ancak 20 yılda tamamlanabileceğini söylemiyorsun. Acaba diyorum, senin yöneticilerin “En güçlü olduğumuz Çerkezköy, Kapaklı ve Ergene’de bile kazanma şansımız yok, daha Tekirdağ’ın neresini kazanacağız” dedikleri için mi bu kadar hırçınsın?

 

Ben neden yazdım bunları. Malum yayıncılık politikamız her ne kadar tarafsız ve objektif olsa da siyasi bir duruşumuz var. Bunu kimse de değiştiremez. Malum bu açıklamaların muhatabı da ben değilim. Ama ne yazık ki CHP’nin bir il başkanı var ki; özel günler olmasa açıklamasını duyamayacağız. Cüneyt Yüksel’in açıklamalarına Belediye başkanı yazılı bir açıklama yapıyor ama o da havada kalıyor. Dolayısıyla meydanda kimse yok biz iki satır kelam edelim dedik. Belli ki Cüneyt Yüksel ilçe başkanları ile birlikte personel atamalarından vakit bulup açıklama da yapabiliyor.

 

Sürekli yerel yönetime saldırmasının altında iki neden olabilir. Birincisi 12-0’ın halen içlerine sindirememiş olmaları. İkincisi ise Cüneyt Yüksel’in büyükşehir veya Süleymanpaşa Belediye Başkan adayı olma hayali.  Olmaz be Cüneyt demeyeceğim. Ama ‘zorlama be Cüneyt’ derim.

 

Yazılarım benim fikirlerimi bağlar. Ne program yaptığım radyo da böyle davranırım, ne de sahibi olduğum gazetenin yayın politikasında… Bu nedenle Cüneyt Yüksel’e ayrı bir çağrı yapacağım. Sağda solda cep telefonlarına yaptığın kayıtla takipçilerine uğraşacağına radyoda programımıza katıl ve daha geniş kitleye sesini duyur derim.  Ama tek şartım var. Kendine sorulacak soruları sen getirmeyeceksin. Ben soracağım.

 

Ha yiğide hakkını da verelim. Seçim süreçlerinde en ateşli ve en aktif görünen parti Ak Parti olduğu aşikardır. Bunu inkar edemeyiz. Her dönem böyle, yani Cüneyt Yüksel ile bir ilgisi yok aslında. CHP ve İYİ Parti’den de aynı performansı bekliyoruz.


Yayınlanma Tarihi : 2018-06-02 14:11:22
Okunma Sayısı : 225
reklam yan

EDİTÖRDEN Diğer Yazıları