EDİTÖRDEN
KORU(MA)!

Uzun süredir çok kalabalığa girmiyoruz. Malum Covit-19 belası bulaşması bizlere ve sevdiklerimize diyoruz. İlk kez Meclis Başkanımız Sayın Mustafa Şentop’un da katıldığı iskele açılış törenine katıldım.

 

15 yıllık Ajans geçmişi olan birisi olarak Doğan Haber Ajansı’nda çalışırken bu tür üst düzey katılımlarda nasıl bir kargaşa ve sistem olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu nedenle son zamanlarda üst düzey açılış veya başka bir program olduğunda çok katılmıyorum. Çünkü sinirlerimiz yükseliyor.

Neyse gelelim iskele ve meydan açılış törenine. Tören alanına gireceğiz. Öncelikle yapılan organizasyon çok iyiydi bunun altını çizelim. Sadece bizler sosyal mesafeye dikkat etmeyen bir toplum olmuşuz onu da gördük. Açılışta malum Meclis Başkanı korumaları etrafta adeta terör(!) estiriyor. Kimseyi dinlemeyen, kimseyi tanımayan bir tavır ve davranış ile açılışa gelen davetlilere neredeyse kan kusturuyorlar.

Burada bunu yemezler. Burası Tekirdağ ve burası Meclis Başkanımız Mustafa Şentop’un memleketi. Onu burada o korumalardan daha iyi koruyacak binlerce insan var. Bu davranışları İstanbul, Ankara, İzmir gibi daha büyük illerde yapabilirler. Ancak burada bu davranışlar Ak Partiye puan kaybettirmekten başka hiçbir işe yaramaz.

Bu yazıyı neden yazdığımı aktarayım. Tören alanına girerken bir şeye şahit oldum ve daha sonra gözlemlemeye başladım bu nedenle yazıyorum ve olayı da aktarayım.

MHP İlçe Başkanı Kürşat Sungur tören alanına giriş yapacak. Hemen yanı başımda. Kendisini tanıtıyor. Güvenlikçi arkadaştan el cevap. “MHP İlçe başkanı olduğunu gösteren kimlik kartın var mı?” Dedim ki nasıl iş. Bu arada iç kışında korumanın hemen arkasında bulunan Ak Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin duruma müdehale etmek ve Kürşat Başkanı iç kısma almak için müdahalede bulunup, “Evet MHP ilçe başkanımız” diyecekti ki, o koruma Sezayi Başkanı sol kolunun tersiyle sert bir şekilde geri itti ve başkan sendeleyerek arka kısma doğru savruldu. Neredeyse yere düşecekti. Tam bu noktadan sonra zaten izlemeye devam ettim. Meclis Başkanımızın mensubu bulunduğu ilçe başkanını bir dirsek darbesiyle savuran koruma aslında kendisini çok da iyi tanıyor.

Aslına bakarsanız Tekirdağ’da insanlar birbirini zaten çok iyi tanıyor. Korumalar bu tür davranışları ya Ak Parti’ye zarar vermek için yapıyor, ya da kendilerine böyle talimat veriliyor. Burasını bilemeyiz. Bildiğimiz tek bir şey var ki, o da Ak Partili mensupları bile TANIMAZ bir tavır kakındıklarıdır.

Meclis Başkanımız Mustafa Şentop’a hemşehrileri yaklaşamayacaksa, korumalar Ak Parti’liler de dahil herkesi itip-kakacaksa Cüneyt Yüksel değil 18 saat 28 saat te çalışsa bir kıvılcım ormanı yakar bilmiş olun.

Bu konuda belki Ak Partili ve MHP’li arkadaşlar özel toplantılarda konuşup konuyu illaki Meclis Başkanımıza iletiyorlardır. Ancak sanırım gündeme gelmediği için aynı tas aynı hamam devam ediyor.

Meclis Başkanımızın Tekirdağ ziyaretlerinde korumaların daha anlayışlı ve esnek olmaları bize göre daha olumlu ve daha sıcak olur. Ne dersiniz olur mu?

Yayınlanma Tarihi : 2020-8-29 12:30:46
Okunma Sayısı : 1829
kiremitçiler

EDİTÖRDEN Diğer Yazıları