EDİTÖRDEN
ESAS ŞİMDİ DİKKAT!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını dikkatle okudum. Bu akşamdan itibaren normalleşmeye, daha doğrusu Cumhurbaşkanımızın deyimi ile yeni normale dönme çalışmaları başladı.

İlk uygulamanın bu hafta sonu uygulamaya geçeceği yeni normalimiz için önemli bir hususu atlamamak gerek. Hatta hayati önem taşıyan bu hususa azami dikkat etmeliyiz. Yasaklar kalkıyor diye bizde hepten ipin ucunu kaçırmayalım.

Bakın yavaş yavaş serbestlikler geliyor. Bazı illerde ulaşım kısıtlaması kalktı. Tekirdirdağ’ın da içinde bulunduğu bir çok ilde seyahat kısıtlaması kalkmadı. Bunu Cumhurbaşkanı veya Bilim Kurulu keyfi olarak yapmadı. Belli ki, halen karona tehdidinin bitmediği ve dikkat edilmesi gerektiği için bu karar alındı.

Yeni normale dönerken ipin ucunu kaçırmayın dedik ya, işte tam da bu noktada kendimize öncekinden çok daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Yasaklar kalkıyor ancak korona daha hayatımızdan çıkmadı. Zaten çıkmaya da niyeti yok onu görüyoruz. Tamam belki hayatımız boyunca maskeyle gezmeyeceğiz ama en azından azami dikkat etmemiz gerektiğini bilmeliyiz.

Eğer bu süreçte dikkat etmez ve rahat davranışlarla hayatımıza devam edersek gelecek olan ikinci dalga gerçekten çok daha feci olacak ve feci bir sonuçla karşı karşıya kalırız. Ülke olarak birçok felaketin üstesinden geldik bunun altından da kalkarız. Sadece yapmamız gereken ARTİSTLİK yapmadan dikkatimizi azami göstererek normale dönüşümüzü çok daha erken hızlandırabiliriz.

Eğer uyarılara dikkat etmez, hiçbir şey yokmuş gibi hayatımıza devam edersek güzel günleri görmek için çok daha bekleriz. Hadi biraz daha dikkat edelim. Sağlıklı günler diliyorum.

Yayınlanma Tarihi : 2020-5-4 20:10:09
Okunma Sayısı : 273
kiremitçiler

EDİTÖRDEN Diğer Yazıları