Özkan DİKMEN
O ZAT


O ZAT

 

 

Hafta için sosyal medya hesabımıza ilginç bir paylaşım düştü. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Ankara ziyareti sırasında Sakarya’da bulunan Özcanlar Tesisinden bir fotoğraf paylaşmıştı. Fotoğraf olarak oldukça normal sıradan bir olay olsa da paylaşımda yazılan yazı benim geçmişte yazdığım yazıların haklılığını da ortaya çıkarmıyor değil.


Ne demiştim ben? Sayın Albayrak kin tutan ve ciddi bir ego zehirlenmesi yaşayan bir karaktere sahip. Çocuk gibi küser de demiştim. Geldiğimiz noktada bu konuda haklı olduğumu görebiliyorum. Hatta ben de sosyal medya hesabımdan bu paylaşıma atıfta bulunarak herkes istediği gibi yorumlayabilir demiştim.

 

Benim yorumum ise tabi ki Sayın Albayrak’ın kindar bir tutum içinde olduğu yönündedir. Ak Parti’den Büyükşehir adayı olan Özcanlar Köfte’nin yönetim kurulu başkanı Mestan Özcan’ın Cumhurbaşkanı mitingi öncesi yaptığı konuşmada kendisinden ‘O ZAT’ olarak bahsetmesi belki de kent siyasetinde bir kırılma noktası oldu.

 

Öyle ki, Mestan Özcan böyle cümleler kuracak bir yapıya sahip olmadığı gibi sert söylemleri de bizler tarafından şaşkınlıkla karşılanmıştı. Çünkü Sayın Özcan’ı yıllardır tanıyan ben onun böyle konuşmalar gerçekleştireceğini, hatta rakibine yönelik sert eleştirilerde bulunacağını hiç düşünmemiştim.

 

Seçim bitti, herkes yerli yerine oturdu. Ancak bizim başkan üzerinden günler geçmesine rağmen unutmamış olacak ki, ‘O ZAT’ kelimesini hatırlatarak Mestan Özcan’a ‘İNCE’ bir göndermede bulundu. Kendince, “Bak sen bana hakaret ettin ama ben Tekirdağ’ın bir markası olarak sana sahip çıkıyorum. Aynı zamanda söylediğin o kelimeyi de unutmadım ve sana KAPAK yapıyorum” diyerek içinde hem mizah, hem küçük de olsa kinini kusan bir yaklaşım sergiledi.

 

Tabi Mestan Özcan’da boş durmadı. Bu paylaşımın ardından fabrika ayarlarına dönen Mestan Özcan naif bir yaklaşımla Kadir Albayrak’a nazik bir cevap vererek, “Seçim döneminde olanlar orada kaldı. Sen halen benimle uğraşacağına kendinin de kabul ettiği yarım kalan hizmetlerini bitir, sonra da şehrin ihtiyaçlarına acil cevap verecek yatırımları yap” mesajı verdi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı yakından tanıyanlar onun ne kadar kin tutan ve ‘çocuk gibi’ her şeye küsen bir yapıya sahip olduğunu bilirler. Huysuz ve kimseyi dinlemeyen bir yapısının olduğunu da söylememe gerek yok zaten her şey ortada.


Bu arada kendisinin aday olması ve kazanmasında büyük emeği olan CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ile çoktan ters düştüğünü de söylememe gerek yok. Zaten Perşembe’nin gelişi misali ilk olarak Milletvekili İlhami Özcan Aygun ile ardından Faik Öztrak ile tartıştı. Neden tartıştığını daha sonra yine açık bir şekilde yazacağım ama şimdilik Genel Sekreter ve TESKİ Genel Müdürlüğü konusunda ciddi bir çatışma olduğunu söylesem yeterli olacak.

Çevresindeki ablukayı kıramayan ve kindar küskün tavrından vazgeçmeyen bir başkan düşünün ve iyi uykular Tekirdağ….


Yayınlanma Tarihi : 2019-05-08 19:03:42
Okunma Sayısı : 77
reklam yan

Özkan DİKMEN Diğer Yazıları