Habibe Tilki UZEL
TEKİRDAĞ’IN ŞANSI, CÜNEYT YÜKSEL İLE ANKARA ÇIKARTMASI

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, hiç kimsenin yapmadığı belki de yapmak isteyip başaramadığı çok önemli bir olaya imza attı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle ilçeler dahil olmak üzere tüm basın mensuplarını davet ederek muhteşem bir Ankara organizasyonuna ev sahipliği yaptı. İlk başta başkandır gezi organize edebilir diyebilirsiniz ancak Cüneyt Başkanın farkı şu noktada ortaya çıkıyor: Gezi kapsamında Anıtkabir başta olmak üzere Ankara’nın çok önemli çeşitli adresleri gezildi. Dahası Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nde TBMM Başkanı Mustafa Şentop Tekirdağlı basın mensuplarını Cüneyt Yüksel işbirliği ile yemekte ağırladı. Bildiğiniz üzere Cüneyt Başkanın daveti üzerine geziye katılan gazetecilerin her biri farklı siyasi görüşlere sahipler. İşte tam da bu noktada Cüneyt Yüksel, Tekirdağ ve Tekirdağ’ın yerel basın mensuplarınca siyaset üstü tutularak hem Cüneyt Başkanın davetine iştirak ettiler hem de Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un yemek davetine katılım gösterdiler.

Böylesi bir örnek sanıyorum ki çok nadir olmakla beraber siyasi düşünceler bir yana Cüneyt Başkana duyulan sevgi ve saygı bir yana dedirtti.

İlk etapta Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve gazeteciler 28 Ekim Perşembe günü Cumhuriyetin 98. yılında Anıtkabir'de, Atatürk'ün huzurunda bulundu. Akşamına Ankara’nın kaliteli otellerinden birine geçiş yapıldı. Akabinde herkese pcr testi yapıldıktan sonra TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un yemek davetine gidildi. Davete AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül’de katılım gösterdi. Hem ülke gündemine hem Tekirdağ gündemine hem de yerel basının sorunlarına değinilerek hoş sohbetli bir akşam yaşandı.

Ertesi sabah ise tüm günü dolu dolu ve verimli bir program içeriği ile tamamladık. Gün içerisinde Anadolu Medeniyetler Müzesi, Ankara Kalesi, Hamamönü, Mehmet Akif Ersoy Evi, Ulucanlar Cezaevi Müzesi gibi noktalar ziyaret edildi. Akşam yemeği sonrasında başlayan yolculuk ile Tekirdağ’a dönüş tamamlandı.

Altını çizmek gerekirse Türkiye’nin önemli rehberlerinden biri olan Betigül Öz’ün anlatımıyla gezi rotamızı tamamlamak bambaşka bir keyif oldu. Tur şirketi olarak Süleymanpaşa’nın gururu olan Trakya Tur tercih edildi. Trakya Tur’un işinde son derece başarılı ve kaliteli hizmet sunmayı hedef haline getirmiş olan sahibesi Beste Emre Güngör ve ekibi de gezinin başında hali hazırda bulunarak eksiksiz bir performans ortaya koydular. Hepsinin varlıkları ile biz basın mensuplarını son derece mutlu etti. Şükranlarımızı bir kez daha ifade etmekte fayda olduğunu düşünüyorum.

Geziye başladığımız ilk dakikadan son dakikasına kadar her detayı gözümün önüne getirdiğimde gerçekten özenilerek yapılmış bir ev sahipliği görüyorum. Yerel basının yaşadığı maddi manevi sıkıntıları pek çok yönetici umursamazken Süleymapaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel hem maddi anlamda destek olmaya çalışıyor hem de bir nebze olsun biz gazetecilerin de görünür olması için bu tip geziler düzenleyerek varlığımıza kıymet verdiğini ortaya somut bir şekilde koyuyor. Çünkü ne yazık ki pek çok yönetici bizi dinlerken söylediklerimizi sağ kulaktan alıp sol kulağa iade ediyor. Cüneyt Başkan olumlu anlamdaki farklı tarzı ile Tekirdağ’ı sallamaya devam ediyor.

Zaman zaman özellikle yerel basının ötelendiği, görmezden gelindiği bu günlerde biz gazetecilere kusursuz bir organizasyonu yaşattığı için bendeniz öncelikle kendisine çok teşekkür ediyorum. Malum biz gazeteciler her olaya biraz kusur bulmak üzere bakarız. Elbette iki günlük Ankara gezisi esnasında da bir kusur oluşacak mı diye baktık. Ancak gerçekten dört dörtlük bir organizasyona şahitlik ettik. 40’a yakın gazetecinin katılım gösterdiği gezide her detay en ince ayrıntısına varana kadar düşünülmüş ve ayarlanmış olarak karşımıza çıktı.

Yeri gelmişken belirtmek isterim ki; Gezi esnasında yıllar geçse bile şahsen benim aklımdan çıkmayacak bir detay var ki o da 29 Ekim sabahı otobüste yerimizi aldıktan sonra geceden bizlere toplu olarak bıraktığı sesli mesajıdır. Evet, akşamında hep beraber yemekteydik. Kendisi Tekirdağ’a dönecekti, vedalaştık ve yola çıktı. Ertesi sabahımız Cüneyt Başkanımızın sesli mesajı ile başladı. Mesaj son derece samimi, içten, insancıldı. Biz kendisine ne kadar minnettar olduysak aslında o da bize minnettar olmuş durumdaydı. Cüneyt Başkanın, “her birinizin siyasi fikirlerinin ne kadar farklı olduğunu biliyorum. Ancak benim davetimi kırmayıp kalkıp geldiğiniz, Sayın TBMM Başkanımız Mustafa Şentop’un masasında hep bir arada olduğumuz için çok ama çok mutlu oldum. İl başkanlığımdan bu yana bazı duyguların siyaset üstü olmasını hayal ediyordum. Bugün gördüğüm tablo buydu. Sağlıkla evlerinize dönmeniz dileğiyle, sizleri seviyorum, iyi ki varsınız.” Sözleri şahsen benim tüylerimi diken diken etti. Belki de toplum olarak özlediğimiz hoşgörü, aradığımız saygı, hissetmek istediğimiz sevgi buydu. Bunu bizlere yaşattığı için kendisine gerçekten teşekkür ederim. Fazla söze gerek yok Cüneyt Başkan’ın Tekirdağ için büyük bir şans olduğu ortada. Yolun açık olsun Cüneyt Yüksel…   

  

Yayınlanma Tarihi : 2021-11-1 15:05:12
Okunma Sayısı : 246
reklam yan

Habibe Tilki UZEL Diğer Yazıları