TİLKİNİN GÜNLÜĞÜ
Roman müzisyenlere destek gecesi

Hepimizin bildiği gibi neredeyse tam 1 sene olmak üzere ve pandemi ile halen mücadele etmekteyiz. 1 yıl az bir süre değil. Dolayısıyla bu uzun süre zarfında pek çok sektör sıkıntıya girdi. Sıkıntılar halen de devam etmekte. Tüm bunlardan yola çıkarak Ramada By Wyndham Tekirdağ Otel ve Esnaf Sanatkarlar Odasının katkılarıyla Yerel Roman Müzisyenlere destek gecesi düzenlendi. Gecede sadece basın mensupları yerini aldı ve canlı yayın yaparak müzisyenlere destek istedi.

 

Geçimlerini düğün ve eğlence akşamlarında müzik yaparak sağlayan roman yerel müzisyenler diğer esnaf grupları gibi fazlasıyla maddi zorluk içinde kaldılar. Bir nebze nefes almalarına fayda sağlansın diye düzenlenen gece roman müzisyenleri çok memnun etti.

Belirtilen ıban numarasına online olarak sanal masa satışı gerçekleşti. Böylece cep telefonu ve ıban üzerinden bağışta bulunuldu. Gecede pek çok siyasetçi ve iş insanı desteklerini ortaya koydular.

Tekirdağ Esnaf Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın, “Öncelikle bu geceye ev sahipliği yapan, programı tertip eden Ramada Otel ve yönetimine çok teşekkür ederim. Pandemiden dolayı esnafımız ve müzisyenlerimiz zor durumda. Bu geceye katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Yapılan yardımları müzisyen arkadaşlarımıza pay edeceğiz.” dedi.

Gecede roman müzisyenlerin oluşturduğu 30 kişilik müzik gurubu çaldıkları şarkılarla da müzik ziyafeti yaşattılar.

Yayınlanma Tarihi : 2021-1-25 17:01:43
Okunma Sayısı : 1212
reklam yan

TİLKİNİN GÜNLÜĞÜ Diğer Yazıları