TİLKİNİN GÜNLÜĞÜ
Düşük kredi faizi müjdesi

CORONA virüs ile mücadele kapsamında vatandaş için yararlı olabilecek adımlar atılmaya gayret edildi. Bunlardan bir tanesi de en düşük kredi oranlarının müjdelenmesi oldu. Ev ve araba almak isteyenler için zaman belki de bu zaman.  Hem bireysel kredi, hem de taşıt - otomobil kredisi için faiz oranları düşecek, konut kredilerinde ise yüksek faiz indirimi geliyor! Ucuz konut kredisi kapsamında en düşük konut kredisi vatandaşları bekliyor. Konut kredisinde bugüne kadar uygulanan en düşük faiz oranının geçerli olacağı bir paket hazırlandı. Orta gelir grubuna uzun vadede ve tarihi düşük maliyetlerle konut kredisi sağlanacak. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat bankası bu anlamda kapılarını konut ve taşıt sahibi olmak isteyenler için açmış durumda.

Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank, birinci el/sıfır veya ikinci el konut alımlarında, düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 yıla varan vade ile finansman imkanı sunulacağını açıkladı. Konut kredisi, taşıt kredisi, sosyal hayat kredisi ve tatil destek kredisi olarak yeni kredi paketi yayımlayan devlet bankaları, 0,64'den başlayan oranlarla kredi kullandıracak. Konut kredisi için 12 ay ödemesiz olmak üzere 15 yıla kadar 0,64 faiz imkanı tanıyacak olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, tüm bu detayları kamuoyu ile paylaştı.

 

Birinci el/sıfır veya ikinci el konut alımlarında düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 yıla varan vade ile finansman imkanı sunulacak. Müşteri başına verilebilecek kredi miktarı İstanbul, Ankara ve İzmir'de krediye konu olacak konutlar için 750 bin TL, diğer şehirler için ise en fazla 500 bin TL’ye kadar kredi kullandırılabilecek. Bu kapsamda birinci el/sıfır konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıla kadar vade ve aylık %0,64 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacak.

 

Hal böyle olunca bu haberin ardından büyük ihtimalle ev veya araba hayali kuranlar bankaların yolunu çoktan tuttu bile. Şüphesiz ekonomik anlamda böylesi zorlandığımız bu sürecin ardından pek çok kişi için ışık oldu bu müjde. Fakat umalım ki bu düşük oranlı faiz durumundan faydalanacak kişiler gerçekten bu anlamda ihtiyacı olan kişiler olur. Bankada birikmiş parası olup da ha düşük kredi mevzusu çıktı gideyim biraz daha gayrimenkul alayım, biraz daha garajımı araba ile doldurayım diyenlere yaramaz. Şimdiden herkese hayırlı uğurlu olsun…

 

 

 

Yayınlanma Tarihi : 2020-6-2 17:05:26
Okunma Sayısı : 1116
kiremitçiler

TİLKİNİN GÜNLÜĞÜ Diğer Yazıları