TİLKİNİN GÜNLÜĞÜ
Çocuklar izni kapınca sahile akın etti

Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 14 yaş altı çocuklar, uzun bir aradan sonra ilk defa bugün sokağa çıktı. Hemen hemen tüm ülkede olduğu gibi kentimiz Tekirdağ’da da 14 yaş altı çocuklar, çoğu yanlarında ebeveynleri ile birlikte kendini güneşli bir Mayıs gününde heyecanla dışarı attılar. Adeta her sokak, her kapı önü, her mahalle çocuklarla doldu. Çocuklarında dışarıyı ve dışarıda zaman geçirmeyi özledikleri her hallerinden belli oluyordu. Şüphesiz bizlerde sokaklar da çocuk seslerini duymayı çok özlemişiz.

Gel gelelim ki yine bir şeyleri yanlış anlamışa benziyoruz ne yazık ki. Park, oyun alanı, sahil gibi alanların yasak olma durumu halen devam ediyor. Çocukların dışarı çıkmaları izninde ise evlerinin civarı diye belirtiliyor. Fakat özellikle Sülaymanpaşa sahil alanına çocuklar ve aileleri bugün itibariyle akın ettiler. Keza çarşı da olabildiğince çocuk ile doldu. Polis memurları duruma müdahale ederek izin kapsamındaki şartları velilere izah ettiler. Sahil alanındaki çocuklar ve aileleri uzaklaştırıldı.

Elbette durumun anlaşılır tarafı da yok değil. Çocuklarımız böylesine güzel havalarda evde tıkalı olma halinden son derece keyifsizler. İzni fırsat bilip güzel bir gün geçirmeyi planladılar muhtemelen. Fakat lütfen rehavete kapılmayalım. Virüsten tam manasıyla kurtulmuş değiliz o yüzden dikkatle kat ettiğimiz bu yolda her şey başa sarabilir. Biraz daha dişimizi sıkarak önlemleri elden bırakmayalım.

Çocuklarımızın ve hepimizin sağlığı parka, bahçeye, sahile gitmiş olmaktan çok daha önemli. Bunu lütfen unutmayalım. Hassasiyet ve özveri ile bu günlerinde üstesinden geleceğimize inanıyorum. Çocuklarımızın gözlerinden öperek herkese sağlıklı, keyifli günler diliyorum. 

 

Yayınlanma Tarihi : 2020-5-13 15:10:10
Okunma Sayısı : 765
kiremitçiler

TİLKİNİN GÜNLÜĞÜ Diğer Yazıları