TİLKİNİN GÜNLÜĞÜ
Böylesi ancak Türkiye’de olur


Böylesi ancak Türkiye’de olur

 

Bu işte bir gariplik yok mu sizce de? Neyden mi bahsediyorum? Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ulusa sesleniş için ne zaman televizyona çıksa hepimiz ful dikkat kesiliyoruz. Muhakkak ki corono virüsü ile savaştığımız şu günlerde bizler için faydalı açıklamalar yapacağını umuyoruz. Gel gelelim ki en son yaptığı açıklama ülkece hepimizi hayretlere düşürdü.

 

Bilindiği üzere corono sadece bizim ülkemizin başında bir bela değil dünya ülkelerinin de ne yazık ki başı bu virüs ile dertte. Sosyal yaşam ve çalışma gücü bir hayli zayıfladı. Hal böyle olunca Almanya, Kanada, İsviçre, İspanya, Norveç, İtalya, gibi ülkeler vatandaşlarına yardım için büyük bütçeli paketler hazırlayıp sunmaya başladılar. Özetle yeter ki evlerinizde kalın, parayı düşünmeyin dediler. Türkiye’de ise durum nasıl oldu? 6 ay evinden çıkmasa geçim derdi olmayacak kesimin dışında ülkenin büyük bir kısmı faturaları nasıl ödeyeceğinin derdine düştü. İşte tam da böyle zamanlarda devletinin varlığını ve o kutsal saydığı gücünü arkasında hissetmek istemez mi bu ülkenin vatandaşı. Elbette istedi ve istiyor. Fakat devlet ıban numarası verdi ve bir nevi bizden beklemeyin, bağış kampanyasını başlatıyoruz haydi pamuk eller cebe dedi.

 

E hani ödediğimiz vergiler, e hani işsizlik fonu, e hani varlık fonu, e hani sosyal devlet böyle zamanlarda halkına en büyük desteği sunmalıydı, e hani bizi tüm dünya kıskanıyordu, e hani biz Suriyelilere 40 milyar dolar harcadık, bir 40 daha harcarız deniyordu, e hani bir Suriyeli vatandaş kadar değerimiz yok mu?

 

Eminim hepimizin kafasında çılgın pek çok soru dönüyor. Kendimizi sanki çok güvenirken yarı yolda bırakılmış duygusunun boşluğunda gibi hissediyoruz. Böylesi şaka gibi bir durum başka bir ülkede olmaz zaten, olsa olsa bizde olurdu, öyle de oldu.

 

Deprem oluyor iş başa düşüyor, virüs çıkıyor iş başa düşüyor. Vatandaş kendi Ohal’ini ilan etsin deniyor, bizden beklemeyin aha ıban no yapın gereğini deniyor. Ne bilim bu millet tüm bu olanları, bu yaklaşımı hak ediyor mu? Bence Türk Milleti bu tutumu asla hak etmiyor.


Yayınlanma Tarihi : 2020-03-31 16:35:42
Okunma Sayısı : 738
reklam yan

TİLKİNİN GÜNLÜĞÜ Diğer Yazıları