Habibe Tilki UZEL
Tek mekanda her çeşidin adresi, ERGENLER

İki ayı aşkın süredir covid-19 virüsü ile mücadele eden günler yaşadık. Her ne kadar virüsün gücü azalım göstermiş olsa da son bir vaka dahi kalmayana kadar öğrendiğimiz tedbirleri elden bırakmadan yaşama devam etmeliyiz.

Evet, uzun bir süre hepimiz en güvenilir yerler olan evlerimize çekildik, hem kendi sağlığımızı hem de sevdiklerimizin sağlığını riske atmamak için günlerimizi evimizde geçirdik. Hepimiz için, yaşam için, sosyal dünya için her birimize bu durum bir mola dedirtmiş oldu. Ancak elbette yaşam devam ediyor ve yukarıda dediğim gibi virüsün gücünün düşmesi ile birlikte yavaş yavaş dış dünyaya tekrar dönmeye başladık. Kapanan esnafımız kapılarını tekrar açtı, devlet daireleri tam saatleri ile çalışmaya başladı, cafeler-restoranlar, spor salonları gibi halkın çoklukla bulunduğu mekanlar yeniden hizmete başladı. Evlerimize kapandığımız o günlerde hepimiz kendi mutfağımızda ne pişirirsek onu yemeyi tercih ettik. Cafe veya restoranlarda yerinde hizmeti durdurduğu için bu bizler için en pratik ve sağlıklısı oldu.

Ara verdiğimiz sosyal yaşama yeniden merhaba dediğimiz günler yaşıyoruz şu sıralar. O çok özlediğimiz eşimizle dostumuzla birlikte kahve içip, yemekler yediğimiz mekanlar da hizmete başladılar. Her ne kadar evlerimizde yemekler yapan ve yiyen bir toplum olsak bile dışarıda da yemek yemeyi seven bir ülkeyiz. Dışarıda sevdiklerimizle güzel bir kahvaltıya asla hayır demeyiz. Öğlen iş arkadaşımızla lezzetli yemek yemeyi seviyoruz. Gün arasında tatlı ve çay kaçamağını veya akşam iş çıkışı keyifli bir masada sevdiğimiz şeyler ile günün yorgunluğunu atmayı. Eminim bu saydıklarımın hepsini yapmayı çoğunuz çok seviyor ve malum virüs nedeniyle de çok özlediniz.

İşte bu saydığım sabah kahvaltısından tutun da öğlen birbirinden lezzetli sulu yemek çeşitlerine, ikindi üzeri tatlı atıştırmalıklara, akşam yemeği olarak kebap çeşitlerinden enfes pizzalara kadar tek bir mekanda geniş ürün yelpazesi ile şehrin orta yeri tam da merkezinde hizmet veren ERGENLER YEMEK’e mutlaka uğramanızı tavsiye ederim.

Bilenler bilir ERGENLER, Ümit Ergen ve Arif Ergen olmak üzere kardeş ortaklı bir firmadır. Ergen kardeşler baba mesleği olarak sektörün içinde tam 15 yıldır bulunuyorlar. Üretim kendilerinden çıkıyor ve Çınarlı’da 3, çarşıda 2, 1 tane de üniversite hastanesi karşısında olmak üzere 6 şubeleri bulunuyor. Onları az çok tanıyanlar işlerine nasıl saygı duyup sahip çıktıklarını, her gün daha da iyisini ortaya koyabilmek için çaba gösterdiklerini, kaliteli malzeme ve hijyenden asla vazgeçmediklerini, gelen müşterilerine daima saygılı olduklarını tüm bunları ilke edindiklerini, başkaları ile değil kendileriyle rekabet ettiklerini çok iyi bilirler.

Özellikle PTT üzerindeki şubede aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Zaten Ergenler’in de amacı bu. Kişi tek bir mekanda başka yerlere ihtiyaç duymadan yemek isteyebileceği her şeyi bulması amaçlanıyor. Öyle çok uzaklara gitmeye gerek kalmadan ister tabak veya serpme kahvaltı, ister hem göze hem mideye hitap eden sulu yemek çeşitleri, ister atıştırmalıklar, kebap çeşitleri, pizza, lahmacun, kumpir, waffle, sıcak ve soğuk içeceklerin hepsini bulabilirsiniz. Bahçe kısmında sevdiklerinizle hoş sohbet eşliğinde damak tadınıza hitap edecek tatları deneyebilirsiniz. Yemek sepetinden de sipariş edebilirsiniz. Firma ortaklarından Arif Ergen ile kısa bir sohbetimiz oldu. Arif Ergen, “Öncelikle tüm ülkemize geçmişler olsun demek istiyorum, en kısa zamanda bu virüsten tamamen kurtulmamızı diliyorum. Biz de herkes gibi ara verdik ve şimdi yeniden vatandaşımıza hizmetteyiz. Kapalı olduğumuz süreçte her zamanki gibi yine boş durmadık. Ustalarımız ile birlikte mutfakta sürekli tatlarımızı geliştirmek adına denemeler, demo çalışmaları yaptık. En iyi pizza olana kadar, en iyi lahmacun olana kadar, en iyi beyti sarma olana kadar ve dahası için denemeleri yaptık. Bu tüm çeşitlerimiz için geçerlidir. Biz hazırız herkesi bekleriz.” dedi. 

Evet, karantina sürecini yine kendilerini, mutfaklarını geliştirmek üzere değerlendiren ERGENLER yüksek kaliteli malzeme, lezzet ve hijyenden ödün vermeden sizleri bekliyor. Evde olduğunuz süreçte özlediğiniz kim varsa alın ve gidin pişman olmayacaksınız. Şimdiden afiyet olsun..     

 

Yayınlanma Tarihi : 2020-6-5 16:27:44
Okunma Sayısı : 518
reklam yan

Habibe Tilki UZEL Diğer Yazıları