Habibe Tilki UZEL
Süleymanpaşalı çocukların Cüneyt Başkanı var

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel her ne kadar göreve geldiği ilk zamanlarda bazı kesimlerce ön yargı ile karşılaşmış olsa da şimdilerde Tekirdağ’ın en sevilen isimlerinin başında geliyor. Cüneyt başkan için dokunduğu pek çok şeye güzellik katıyor, dokunduğu pek çok kişinin kalbini fethediyor desek yanılmış olmayız. Tabiri caizse şeytan tüyü var misali kısa sürede Süleymanpaşa halkı tarafından çok benimsendi, sahiplenildi; samimi, doğal ve sempatik tavırlarıyla artıları bir bir topladı. Ha tüm bunların yanında azmi, çalışkanlığı ve bitmek bilmeyen enerjisi ile ayrıca takdir ediliyor.

Geçtiğimiz Pazar günü de kentin küçükleri, çocukları ile çok keyifli bir organizasyonu başarıyla halletti. Evet, geçenlerde yapılan arabalı açık hava sinemasını bu kez çocuklara yönelik yaptırdı. Binlerce Süleymanpaşalı çocuklar arabaları içinde aileleri ile birlikte Kral Şakir Korsanlar Diyarı isimli animasyon filmini izledi.

Çocuklar çizgi film izlemeyi elbette çok severler ancak böyle bir atmosfer içinde izlemeyi şüphesiz ilk kez tecrübe ettiler. Dolayısıyla her birinin minik kalbi sevinçle ve mutlulukla çarptı. Bu güzel anı onlara hazırlayan Cüneyt Başkan’ı kalplerinde ayrı bir yere koydukları kesin.  Başkan Cüneyt Yüksel de çocukları ile birlikte etkinliği takip etti. Yüksel, mutlulukları yüzlerinden okunan çocuklarla sohbet ederek bol bol özçekim yaptı. Çocukların bir çoğu belki de  ilk kez bir belediye başkanı ile böyle ortak güzel bir an yaşadı, tanıştı, fotoğraf çekildi. Muhakkak ki yıllar sonra büyüdüklerinde bu güzel Pazar gününü, Kral Şakir’i, arabada çizgi film izlemiş olmayı en önemlisi Cüneyt Yüksel Başkan’ı asla unutmayacaklar. Geleceğin büyükleri olacak olan bugünün küçükleri çocukluk anılarından bahsederken bence mutlaka bu anılarından bahsedecekler.

Her detay tabiiki düşünülmüş idi.  Film öncesi Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, çocuklara pamuk şekeri ve ailelerine de çay ikramında bulunarak film keyfine katkıda bulundu. Son dönemde çocukların en sevdiği çizgi kahramanlardan biri olan Kral Şakir, Süleymanpaşalı çocukların sinema özlemini de Korsanlar Diyarı filmi ile kendi araçlarının güvenliği içinde gidermiş oldu.

Film gösterimi öncesi araçları ile alanı dolduran vatandaşlara hitap eden Başkan Yüksel, “Salgın sürecinde hepimiz çok sıkıldık. Özellikle çocuklarımız ve annelerimiz bu sıcak yaz günlerinde evlerinde kalmaktan bunaldılar. Benim de çocuklarım bu akşam benimle birlikte burada. Eşime ve evde çocuklarıyla birlikte kalmak zorunda olan bütün annelerimize sabırlar diliyorum. Bu sebeple, bu hafta çocuklarımız için bir film seçtik, keyifle izleyeceğinizi umuyoruz. Yeni sürprizlerle sizlerin karşısında olmaya hazırlanıyoruz, bizi takip edin,” diye konuştu.

Film gösteriminin ardından da konuyla ilgili açıklamada bulunan Yüksel, “Geçtiğimiz hafta ilkini gerçekleştirdiğimiz Arabalı Açık Hava Sineması’nda bu hafta, aileleriyle birlikte çocuklarımızı ağırladık. Süleymanpaşalı çocuklarımıza özel, sahil dolgu alanda düzenlediğimiz sinema gösteriminde, kardeşlerimizin eğlencesine küçük sürprizler ve ikramlarımızla katkı sağladık. Önümüzdeki haftalarda bu etkinliğimizi sürdürerek yaz aylarımızı elimizden geldiğince renklendirmeye devam edeceğiz,” ifadelerini kullandı.

Kimileri için sadece bir çizgi film etkinliği olabilir ama bence Cüneyt Başkan Süleymanpaşalı çocuklara özenle ve derinden dokundu hatta pek çok çocuğun kalbinde kendini ölümsüzleştirdi. Çünkü çocuklar kendilerine mutlu anlar armağan edenleri asla unutmazlar. Bu kentin çocukları çok şanslı zira Cüneyt Başkan onlar için ne gerekiyorsa en iyisini yapmaya gayret edeceğinden hiç şüphem yok…  

Yayınlanma Tarihi : 2020-6-8 15:37:14
Okunma Sayısı : 3477
kiremitçiler

Habibe Tilki UZEL Diğer Yazıları