Özkan DİKMEN
AYNI HASSASİYETİ BEKLİYORUZ

Öyle ya da böyle Tekirdağspor üçüncü lige yükseldi. Tüm taraftarlar ciddi anlamda bir sevinç yumağı içinde. Herkes mutlu. Şimdi yeni sezonla birlikte bir üst lige çıkma hayalleri başladı.

Geçmiş dönemlerde Tekirdağspor üzerinden birçok speküleasyonlar üretildi. Millet kıyıda köşede konuşuyor ancak biz dile getirince gerçekleri bu sefer bizi hedef alıyorlar. Ama biz yazmaktan vaz geçiyor muyuz? Tabi ki hayır. İşin içinde para olunca bir sürü dedikodu alıp başını gidiyor.

Geçtiğimiz ay Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel belediyenin gelir-gider tablosunu açıkladı. Şeffaf yönetim adına olumlu bir adım ve olması gerekeni yaptı. Bunu daha önce kimse yapmadığı için Cüneyt Başkanın bu hareketi ciddi anlamda takdir topladı. Siyasi olarak önemli bir kazanç da elde etti diyebiliriz.

Aynı Cüneyt Yüksel’in Tekirdağspor üzerindeki etkisini de bilmeyen yok. Kulüple çok yakından ilgilendiği gibi kendisinin Ak Parti İl Başkanlığı döneminde yardımcısı olan ve daha sonra il başkanlığı koltuğunu bıraktığı Mülahim Kuru’nun da kulüp başkanı olmasını sağladı.

Kulüp korona belasından önce BAL liginde ikinci sırada idi. Yaşananları herkes biliyor. Sonrasında üçüncü lige Federasyonun bir kararı neticesinde çıktık.

Benim değinmek istediğin konu transfer döneminde yaşanacak dedikoduların önüne geçmek.

O şu futbolcunun transferinden şu kadar pay aldı, Bu yönetici teknik direktör için şu kadar cebe indirdi….

Kentte bu tür şehir efsaneleri dönüp duruyor. Bu dedikoduların bu yönetin üzerine de yapışmaması için Cüneyt Yüksel’in ciddi önlem aldığını ve tüm bütçeyi gözden geçireceğini biliyorum. Belediye bütçesini halka sunduğu gibi Tekirdağspor’un mali tablosunu da taraftarları ile paylaşmasını sağlamalı. Böylece şeffaf bir Tekirdağspor yönetimine herkes sahip çıkar ve kentin bir takım üzerinde bütünleşmesi daha kolay olur. Gelir kaynaklarından kulübe gelen paranın nereye ne kadar aktarıldığı, hangi futbolcuya ne kadar verildiği, menejer ücretleri bunlar çok önemli konular. Tüm şeffaflığı ile kamuoyu paylaşımı yapılırsa inanın takımı herkes bir o kadar daha sahiplenir.

Çirkin dedikoduların önüne geçmek ve aynı zamanda siyasi olarak belli bir kesimin takımı olmadığının da ortaya konması çok çok önemli. Cüneyt Yüksel bunu yapar ve ya yaptırırsa kendisinin samimiyetine bir kez daha inanacağım.

Diğer taraftan geçmişte ligden düşme tehlikesi varken bazı yöneticiler kendi senetlerini çeklerini verdiler. Bunu kulüp için yaptılar. Yoksa kulüp sezona başlayamıyordu. Ancak görünen o ki, o yöneticiler şimdi kendilerine ait olmayan borçlar için icra şoku ile karşı karşıyalar. Bunun da bir an önce halledilmesi gerektiği inancındayım.

İyi futbolcu transferi ve iyi bir sezonla birlikte Tekirdağsporumuza şimdiden başarılar dilerim. İnanıyorum ki bu takım daha üst ligleri hak ediyor ve bir gün bunu da göreceğiz.

Yayınlanma Tarihi : 2020-8-6 16:20:13
Okunma Sayısı : 397
reklam yan

Özkan DİKMEN Diğer Yazıları

Nöbetçi Eczane
YOTUBE
Günlük Kurlar