EDİTÖRDEN
HELAL OLSUN CANİKLİ


HELAL OLSUN CANİKLİ

 

Farkında mısınız? Bilemiyorum ama, adam Tekirdağspor üzerinden kenti birleştirmeye başladı. Sarı-siyahlı kulüp sahipsiz derken oysa ne çok sahip çıkan varmış haberimiz yok. Demek ki; akıllı ve güvenilir bir yönetime herkes hasret kalmış.


Sezon başından bu yana biliyorsunuz ciddi sıkıntılar yaşayan bir Tekirdağspor vardı. Her gün Belediye Başkanlarına, milletvekillerine, oda başkanlarına edilmedik küfür kalmıyordu. Neredeyse her yönetime gelen önce belediyenin kapısını çalıyor ve ‘PARA’ diyordu.

 

Salih Canikli’den bahsediyoruz. ‘Ben kimseden para istemiyorum’ diyerek işe başladı. Daha iki hafta geçti kent takımla bütünleşmeye başladı. Kulüp öncelikle Barbaros’ta yeniden düzenlenen eski belediye binasında daha uygun şartlarda kalmaya başladı. Futbolcular paralarını almaya başladı. Kulübün borcu netleşti ve ödeme için bir düzene sokuldu.

 

Futbolcuları bakıyoruz her gün bir işletmeci ya kahvaltı veriyor, ya öğle yemeği, ya da akşam yemeği. Yani neredeyse ciddi masraf olan gıda konusu da bir anlamda aşılmış oldu. Bunlar küçük şeyler ama dikkat edin, Tekirdağspor ile ilgili her gün başka bir destek haberi sosyal medyadan aktarılıyor. Her şeyden önce kulübün resmi web sitesi amacına uygun kullanılmaya başlandı.

 

Salih Canikli geldikten sonra takım bir mağlubiyet iki de beraberlik aldı. İnancımız o dur ki, takım bu sene ligde kalacak. Canikli’nin sözünü ettiği ciddi projelerle de kulübün mali açıdan sorunları da ortadan kalkacaktır. Durum böyle olunca destek te kendiliğinden geliyor. Yani aslında kentin iş adamlarına küfür edenlerin aslında bilmedikleri bir şey vardı. İş adamları, “Biz destek oluyoruz da paramızın nereye gittiğini bilmiyoruz” diyordu. Canikli bunu Radyo Can’daki programda da teyit etti. “Kulübe para gelmiş ama ne bil belge var ne de bir evrak. Hiçbir şey yok. Yani giren çıkan belli olmamış” demişti. Eğer her işte ciddi bir yaklaşım sergilerseniz bu size güven aşılar. İşte bu noktada Salih Canikli doğru hamlelerle devam ediyor. Kenti takımla bütünleştirmeye başladı. Bu iyi bir yaklaşım ve kentin tanıtımında da ciddi bir katkı sağlamaktadır.

 

Diğer taraftan Salih Canikli kulüp adına bir gece düzenleyecek. Tabi ki bu gecenin bir bedeli olacak. Ancak kendisinin aktardığı önemli bir not var. Bu güne kadar kulübe hizmet etmiş herkesi onurlandırmak istediklerini söylüyor. Yani en küçüğünden en büyüğüne bu kulübe maddi manevi destek veren herkesi onurlandırmak da ciddi bir yönetim anlayışının eseri olabilir. Bu gecede ise maddi katkı vermek isteyenlerin desteklerini de beklediklerini ancak kimseyi de bu konuda zorlamayacaklarını üzerine basa basa vurguladı.

 

İşiz özü şu, yıllar sonra anlaşılıyor ki, kulüp emin ellerde ve Canikli gibi bir insanı desteklemek gerekiyor. Her zaman yaptığımız gibi onu da üzersek ve küstürürsek sanırım bizde bir hata vardır gibi geliyor.


Yayınlanma Tarihi : 2018-02-17 10:46:56
Okunma Sayısı : 171
kiremitçiler

EDİTÖRDEN Diğer Yazıları