EDİTÖRDEN
BİZ UYARALIM DA…


BİZ UYARALIM DA…


Ne yazarsak olay oluyor, günlerce konuşuluyor. Bazı kesimler rahatsız oluyor. Rahatsız olacağınız bir şey daha yazalım ol zaman.


Yok yok öyle bildiğiniz gibi değil. TEDES, yani Trafik Elektronik Denetleme Sistemi yeniden devreye girecek. Özellikle sürücüler dikkatli olmalı. Tekirdağ’da nerede kurulu olduğunu bilmeyen yok. Devre dışı haliyle bile o bölgelerden geçerken dikkat ediyoruz.

Tüm ülkede bir anda TEDES iptal olmuştu. Çok ciddi şikâyetler olduğu aşikar. Kimileri ‘TUZAK’ dedi, kimileri ‘GEREK YOK’ dedi, kimileri başka suçlamalarda bulundu. Ancak bir gerçek var ki; hayatımızın tam da ortasına girdi ve ciddi rakamlarla cezalar evlere, iş yerlerine postalanmaya başlandı. 3 bin liralık aracıyla 4 bin lira ceza yiyen mi istersin, bu cezaları umursamayan mı istersin. Tabi ki toplumumuzda hepsi mevcut.

Son dönemde yeniden elektronik denetleme sistemlerinin devreye girmesi konuşuluyor. Tekirdağ’da da birkaç gün içinde bu sistemin tekrar devreye alınacağı duyumları var. Bize sorarsanız daha sık olmalı ve sürücüler daha dikkatli olmalı. Ciddi kazaların önüne geçilmesi için az da olsa caydırıcı bir sistemdir. E sürücülerde biraz kurallara uyacak ama. Herkes kafasına göre ‘yol benim’ mantığında gitmeyecek.

Yani biz öğrendiğimizi sizlerle paylaştık. Denetlenmek için illa bir yerlerde kamera olması gerekmiyor, insanın kendi kendini de denetleyebilmesi çok önemli. 

Yayınlanma Tarihi : 2017-05-30 11:40:34
Okunma Sayısı : 457
reklam yan

EDİTÖRDEN Diğer Yazıları