EDİTÖRDEN
BİR GRUP HAYALPEREST


BİR GRUP HAYALPEREST

Cuma gecesi ülkemizde yaşanan kaos ortamını hep birlikte izledik. Bir grup hayalperest asker tarafından yapıldığını düşündüğüm darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. O girişimde bulunan kandırılmış masum Mehmetçik ve şehit edilen polislerimizin ne günahı vardı diye başlamak istiyorum. 
Bu darbe girişimi çok su götürür bir durum. Yani hangi senaryoyla hareket etseniz içinden çıkılamaz karmaşık bir durum görünüyor. Kimileri FETO terör örgütü mensupları diyor, kimileri Cumhurbaşkanının 'başkanlık sistemi' için bir oyunu diyor. Kimileri ise mevcut yönetime başkaldıran bir kaç asi diyor.
İşin hangi kısmını ele alırsanız alın. Sonuçta istenmeyen ve milletimiz tarafından benimsenmeyen bir hadise yaşandı. Bu ülke darbelerle bir yere gelemeyeceğini en son 1980 yılında gördü. Herhangi askeri bir darbe hiç bir ülkeyi ileri götürmez, aksine oldukça geri götürür. 
Aynı gece yaşanan bilgi kirliliğini ise hiç anlatmıyorum. Askerlerin darbe girişimide bulunması ne kadar yanlış ise, o askerlere ki hemde teslim olmuş askerlere sille tokat şiddet kullanmak da o kadar yanlış.
Türk Milleti Atatürk'ün Cumhuriyeti'ne sahip çıkmıştır. Hiç kimsenin üniter Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yıkmaya teşebbüs etmesine müsaade etmeyeceğini göstermiştir. Aynı millet bu yapıyı bozacak çalışmalara da 'dur' diyecek yapıdadır. Yani Türkiye, Cumhuriyet ile yönetilen bir ülke olduğunu her zaman gösterecektir. Ne askeri yönetimin, ne de başkanlık sisteminin bu ülkenin üniter yapısındaki mayasına iyi gelmeyeceği açıktır. Bunu en bariz örneği ile gördük. 
Yayınlanma Tarihi : 2016-07-16 13:44:55
Okunma Sayısı : 212
kiremitçiler

EDİTÖRDEN Diğer Yazıları

Nöbetçi Eczane
YOTUBE
Günlük Kurlar