EDİTÖRDEN
TESKİ BUNU DA GÖR!


TESKİ BUNU DA GÖR!

 

Tekirdağ merkez Süleymanpaşa ilçesinde alt yapı çalışmaları neredeyse tamamlandı. Kentin ciddi bir sorunu giderilmiş oldu. Halen aksaklıklar olsa da yapılan işlerin gecikmiş ama doğru bir hamle olduğunu söyleyebiliriz.

Diğer taraftan daha önce yapılan ancak bazı plansızlık ve işgüzarlık(!) nedeniyle sıkıntılı olan yerler var. Bunlardan bir tanesi de Peştemalcı caddesi. En ufak yağışta cadde boydan boya dere yatağı gibi oluyor. Hiçbir mazgal, suyu yer altına alacak bir çalışma yok.

TESKİ bu nokta da havaların daha da kötü olmasını beklemeden elini çabuk tutarak buraya ciddi önlem alması gerekiyor. Bu caddedeki esnaf ve caddeyi kullanan vatandaşların en büyük şikâyetlerinden birisi bu. Öncelikle caddeye akan suyun yer altına alınması, ardından cadde üzerinde suyu toplayacak mazgalların yapımı kesinlikle olmalı. Cadde başından itibaren Özdoyuran Camii’nin olduğu bölgeye kadar dere yatağı gibi olan ve daha sonrasında da kısım kısım devam eden yağmur suyu akışını çözebilecek bir babayiğit aranıyor.

Şimdi düzgün bir Türkçe ile sert olmadan eleştiri ve önerimizi sunduk. Dikkate alınıp çalışmanın yapılmasını bekliyoruz. Umarız en kısa sürede bu sorun ortadan kalkar.

Yayınlanma Tarihi : 2016-12-21 15:20:38
Okunma Sayısı : 442
kiremitçiler

EDİTÖRDEN Diğer Yazıları