EDİTÖRDEN
BİR SINAV VERDİKBİR SINAVI VERDİK


Tekirdağ'da hafta sonu önemli bir etkinlik gerçekleştirdik. Öyle ki; Türkiye'nin dört bir tarafından Gazeteciler Cemiyet Başkanları ve bazı üyeleri kentte misafir ettik. Türkiye Gazeteciler Federasyonu tarafından yılda dört kez çeşitli illerde gerçekleşen bu toplantıların 42. si Tekirdağ'da Trakya Gazeteciler Birliği ev sahipliğinde yapıldı.


Perşembe gününden itibaren kentimize gelmeye başlayan konuklarımızı pazar günü yoğun bir programın ardından uğurladık. Ramada Otel bu konuda önemli bir sınav da verdi ve başarılı oldu. Çünkü aynı günler içinde bir çok etkinliğin yapıldığı Tekirdağ'a gelen konuklar burada konakladılar.


Kim ne derse desin, Trakya Gazeteciler Birliği Naci Akyazı başkanlığında önemli bir sınav verdi ve bu sınavı başarıyla geçti. Konuklarımıza kentin önemli bölgelerini ve turistik yerlerini gezdirme imkanımızda oldu. Dernek ve Tekirdağ için önemli bir toplantıydı. Türkiye'nin dört bir tarafında Tekirdağ'ın ismi yeniden gündeme geldi ve güzelliklerle konuşuldu, yazıldı. Genel Başkan Atilla Sertel ve tüm Federasyon yönetim kurulu üyeleri de aynı memnuniyetle kentimizden ayrıldılar.


Trakya Gazeteciler Birliği bundan sonra da önemli etkinliklere ev sahipliği ve önderlik etmeye devam edecek. Yani Gazeteciler gerçek anlamda kentin tanıtımı ve sorunları için artık daha güçlü ve daha etkili bölgedeki yerini aldı. Düşmanlık etmenin fayda getirmediği günümüzde dostlukların ve birlikteliğin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük.


Organizasyonun başından bu yana canla başla çalışan Yönetim Kurulu üyelerimizden Nijat Ayvaz ve Fatih Erge'nin emeklerine sağlık diyorum. Emek veren herkesin ellerine ve düşüncülerine sağlık.

Yayınlanma Tarihi : 2013-10-01 14:43:23
Okunma Sayısı : 77
reklam yan

EDİTÖRDEN Diğer Yazıları