TİLKİNİN GÜNLÜĞÜ
Büyükşehirden tehditkar bir duyuru!


Büyükşehirden tehditkar bir duyuru!
 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi birkaç gündür broşür dağıtıyor, gördüğü her yere, herkese veriyor. Peki bu broşürde ne yazıyor?  “11 ilçede 11 prestij caddesi projesi kapsamında Süleymanpaşa ilçesi Hükümet Caddesi yol ve kaldırım yapım çalışmaları başlamıştır. Hükümet Caddesi üzerinde bulunan bina, iş yeri ve konutların elektrik, su, kanalizasyon, telefon, internet, kablo tv ve doğal gaz gibi abone bağlantılarını en kısa sürede yaptırmaları rica olunur. Çalışmalar bittikten sonra yolda ve kaldırımlarda herhangi bir kazı çalışmasına izin verilmeyecektir.” 
Elimdeki broşürü okuduktan sonra bir duyuru mu, uyarı mı, tehdit mi ne olduğuna tam karar veremeyerek baka kalıyorum ve düşünmeden edemiyorum. Gerçekten bir daha kazılmayacak mı, çarşımız, yollarımız, kaldırımlarımız kaymak gibi olacak mı? Zira halkın dilinde hep şu cümle var “kazılır, kazılır, Tekirdağ hep yapboz şeklinde zaten”   
E bir de su ihaleleri var tamamlanması gereken. Mahallelerdeki su çalışmasının hiç mi Hükümet Caddesi ile bağlantıları olmayacak. Kafamda deli sorular bu tehditkar broşürü aldık kaydımıza. Bakalım sonrasında cidden hiç kazılmayacak mı? Dileriz ki yamalı olmaz kentimiz ne gerekiyorsa başından planlı yapılsın bu halk başka bir şey istemiyor.  
Yayınlanma Tarihi : 2016-08-04 14:45:29
Okunma Sayısı : 65
kiremitçiler

TİLKİNİN GÜNLÜĞÜ Diğer Yazıları