YÜKSEL İCRAATLARINI ANLATTI

Tekirdağ merkez Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel yeni yapılan Rumeli İskelesi’nde ilçe basınına bir kahvaltı verdi. Yaptığı hizmetleri değerlendiren Başkan Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile aralarında bir sorun kalmadığını ve kendisinden önemli derecede destek aldığını da vurguladı.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel Rumeli İskelesi’nde verdiği kahvaltı ile basınla bir araya geldi. Her fırsatta basın mensupları ile diyalog kuran ve yaptığı hizmetleri aktarma gayreti içinde olan Başkan Yüksel zaman zaman düzenlediği toplantılarından birisini daha gerçekleştirmiş oldu.

BALIKÇI İSKELESİ

16 aylık hizmet süresinde kente yaptığı hizmetleri kısaca aktaran Başkan Cüneyt Yüksel daha çok basın mensuplarından gelen soruları yanıtlarken, özellikle Büyükşehir tarafından yapımı bitme aşamasına gelen Balık Hali önündeki iskele ile ilgili tasarrufunu da açıkladı. Başkan, “O iskele balıkçı esnafımız için çok önemli. Evet kente sosyal alanlar da gerekli ancak burasının balıkçı esnafımız için daha uygun olabileceği kanaatindeyim. Büyükşehir Belediye Başkanımız da bu yönde bir çalışma yürütüyor. Biz de elimizden gelen desteği vermeye her zaman hazırız” dedi.

YENİ OTELLER

Yöneltilen bir soruya verdiği yanıtta kentin iki önemli noktasına yeni oteller yapılmasını planladıklarını aktaran Süleymanpaşa Belediye Başkanı Yüksel, “Bu konuda yatırımcılar sürekli geliyor ve uygun yerler bakıyorlar. Bizler de birkaç yer önerdik. Karayolları şefliğinin olduğu bölge ile Kumbağ Arzum Otel’in olduğu alan bu iş için çok uygun. Yakında buralar için bir planlama olacak” ifadesini kullandı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Tekirdağ’ın birinci derecede deprem bölgesi olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı bu konuda da çalışmalar yaptıklarını ancak bazı noktalarda tıkandıklarını aktardı. Başkan, “Tekirdağ önemli derecede deprem açısından risk altında. Bu nedenle bizlerde bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Ancak şehir planlarında yaşanan sıkıntılardan dolayı müteahhitler için avantajlı bir durum ortaya çıkmıyor. Bir insana da evini yık ve üste şu kadar para ver sana yeni ev verelim diyemeyiz. Herkesin mali durumu ortada. Biz belediye olarak zaten bunun altından kalkamayız. Şehir planının acilen yeniden gözden geçirilerek kente daha uygun ve hem müteahhit için hem de konut sahipleri için avantajlı bir duruma gelmesi gerekiyor. Kentsel dönüşümü ancak bu şekilde yapabiliriz” dedi.

TEKİRDAĞSPOR’A DESTEK İSTEDİ

Göreve geldiğinden bu yana Tekirdağspor’a verdiği önemli destekle de gündeme gelen Başkan Cüneyt Yüksel, “Bakın ben elimden geldiğince destek oluyorum. Sadece bu sene en az takımın 10 milyon liraya ihtiyacı var. Eğer bu kentin takımına bu kentin dinamikleri sahip çıkmaz ise ben de en fazla bir yıl daha destek olabilirim. Bundan sonrası için ben fazla destek olamam. Herkesin bu takıma sahip çıkması gerekiyor. Buradan açık çağrı yapıyorum. Gelin bu takımı hak ettiği yere birlikte çıkaralım” diye konuştu.

GECEDEN SABAHA ASFALT

Süleymanpaşa Belediyesi olarak her birimin ciddi çalışmalar içinde olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Yüksel, “En önemli tarafımız çok hızlı hareket etmemiz. Bu nedenle geceden başladığımız yol çalışmalarını ertesi gün trafiğe açıyoruz. Vatandaşlarımızın fazla mağduriyeti olmuyor. Bu konuda önemli bir yol aldık. Özellikle geçtiğimiz akşam Tekira çevresi yol çalışmalarına başladık ve bugün bir kısmını trafiğe açtık. Meclis üyelerimizi de aktif şekilde kullanıyoruz. Onlar da sahada bana en çok yardım edenler arasında. Buradan tüm çalışma arkadaşlarıma gösterdikleri özveriden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi : 2020-9-2 14:00:23
Okunma Sayısı : 6580
reklam yan
Nöbetçi Eczane
YOTUBE
Günlük Kurlar