YEREL ESNAFA DESTEK ÇAĞRISI

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, pandemi döneminde Küçük ve Orta Ölçekli yerel işletmelerin zor günler geçirdiğini dile getirerek vatandaşlara yerel esnaftan alışveriş yapması konusunda çağrıda bulundu.

Başkan Günay, “Ülkemizin ve Dünya’nın içinde bulunduğu Covid-19 Pandemi döneminde en çok etkilenen işletmelerimiz şüphesiz küçük ve orta ölçekli yerel esnaflarımız olmuştur. Bu yüzden Tekirdağ İş Dünyasının temsilcisi Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası olarak vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyoruz. Bu günlerde Tekirdağ’da ki yerel esnaflarımızdan alışverişlerimizi yaparak onların zor günlerde yaşadığı sıkıntılarının bir nebze olsun önüne geçelim. Bu zorlu süreçte bizlerden destek bekleyen ve bizlere hasret kalan yerel esnaflarımızın yüzlerini güldürmek adına her türlü ihtiyaçlarımızın tedariğini yerel esnaflarımızdan yaparak onların yanında olduğumuzu gösterelim.” dedi.

Vatandaşlarımızı yerel esnaftan alışveriş yapmaya özen göstermelerine davet ediyoruz

Günay, “Yerel esnafın bu konuda desteklenmesi ve ayakta kalması için Tekirdağ halkının daha fazla yerel esnaftan alışveriş yapması gerekmektedir. Böylece yerel esnaftan yapılan alışverişten elde edilen kazanç şehrimiz ekonomisi içinde kalmış olacaktır. Yerel esnaftan yapılan satın alımlarla, yereldeki büyümeye katkı sağlamış olacağız. Bu kapsamda vatandaşlarımızı yerel esnaftan alışveriş yapmaya, özen göstermeye davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Yayınlanma Tarihi : 2020-12-8 17:25:27
Okunma Sayısı : 15066
kiremitçiler