YENİ BAŞKAN BİLER


YENİ BAŞKAN BİLER

 


Tekirdağspor son yıllardaki klasik hastalığına bu sezon erken başladı. Daha ikinci haftada başkan değişti. Osman Kurt’un başkanlığı sadece iki maç sürdü. Yeni başkanı ise yönetim kendi içinden seçerek koltuğa Ahmet Biler’i oturttu.


Tekirdağspor sezonun ikinci haftasında ikinci başkanı belirledi. Son yıllarda kulübün ekonomik açıdan sıkıntılı günler yaşadığını herkes öğrendi. Salih Canikli ile yaşanan hava daha kısa sürdü ve Canikli kendisine yöneltilen haksız eleştirilerden dolayı kongrede koltuğu bıraktı.

 

Salik Canikli ile Tekirdağspor’un özellikle bu sezon ciddi başarıları imza atacağı ve gelecekte de adından söz ettiren bir kulüp olacağı yönündeki kamuoyu algısı üst seviyelere çıkmışken, Canikli ani bir kararla koltuğu bıraktı.

 

Yapılan kongre ile birlikte Osman Kurt başkanlık koltuğuna otururken, sezon başladıktan sonra iki haftalık süreçte yönetim içinde de ciddi çatlaklar meydana geldi. Bir toplantıda ise Başkan Kurt ile yönetim kurulundan bazı üyeler arasında kamuoyuna açık bir şekilde tartışma yaşandı.

 

Bu yaşananların ardından Osman Kurt geçtiğimiz günlerde yönetime istifasını sundu. Yönetim kurulu istifayı kabul ettikten sonra yaptığı ilk toplantıda Ahmet Biler’i başkan olarak seçti. Geçtiğimiz sezon da benzer bir değişim yaşanmış ve kulüp üst üste 4 başkan görmüştü.

 

Ahmet Biler’in bakanlık koltuğuna oturduktan sonra olağanüstü kongre kararı alıp almayacağı henüz belli değil. Tek bir gerçek var, kulüp tarihinde başkan ismi olarak bir kişi daha yazılacak. Bilindiği gibi Tekirdağspor iki hafta bir galibiyet ve bir mağlubiyet almıştı. Topladığı üç puanla BAL liginde mücadele veren sarı-siyahlı ekip bu sezonda mali sıkıntılarla uğraşıyor. Futbolcularda bu yönde bir açıklama yapmış ve sıkıntılarını dile getirmişlerdi. Eski başkanlarda Volkan Nallar ve Salih Canikli ise bir taraftar olarak futbolcularla sürekli ilgilenerek ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor.


Yayınlanma Tarihi : 6 Ekim 2018
Okunma Sayısı : 153
kiremitçiler