YEDAM AÇILDI


YEDAM AÇILDI

 UYUŞTURUCU VE ALKOLLE BAĞIMLILIKLARI MÜCADELE MERKEZİ “YEDAM”AÇILDI

Bir süredir kuruluş için çalışmalar yürütülen ve bölgede bağımlılıkla ilgili önemli hizmetler vermesi beklenen YEDAM kuruluşunu gerçekleştirdi. Yeşilay Şube Başkanı Sadık Baş, YEDAM’ın kurulması için destek veren herkese teşekkür ederim. Önemli bir adım atıldı ve bu konuda çalışmalarımızı daha da yoğunlaştıracağız” dedi.

Tekirdağ Süleymanpaşa da YEŞİLAY bünyesinde açılan Yeşilay Danışmanlık Merkezi(YEDAM) faaliyete başladı. YEDAM hakkında bilgilendirmede bulunan Yeşilay Başkanı Sadık BAŞ açıklamasında: Öncelikle YEDAM’ın açılmasından bize büyük destek olan Sayın Valimiz Aziz Yıldırım’a ve tanıtımında bize destek olan Süleymanpaşa Belediyesi Başkanımız Sayın Cüneyt Yüksel’e çok teşekkür ederiz. Yeşilay önleyici tedbirler uygularken YEDAM ile artık rehabilite edici süreç başlamış oldu.cYEDAM ile alkol ve madde  ile ilgili sorunlar yaşayan kişilere ücretsiz psikolog ve sosyal hizmetler uzmanlarımız ile beraber psikolojik ve sosyal destek sağlayarak yeniden hayata kazandırılmaları için yardımcı oluyoruz. Aynı zamanda aile ve yakınlarına da destek vererek bozulan yaşam düzeninin onarılmasını ve ilişkilerin sağlıklı devam etmesini destekliyoruz.”


ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK

Yeşilay bünyesinde kurulan YEDAM bağımlılık konusunda ücretsiz ve ayakta danışmanlık hizmeti verecek. Alkol ve madde bağımlısı kişilerin veya aile bireylerinin bu konuda yardım alabileceklerini belirten Sadık Baş, “Danışmanlık hizmetinin ardından kişinin madde veya alkol bağımlılığı ölçülüyor ve uzmanlarımız kontrolünde tedavi süreci başlıyor. Bağımlılıkla birlikte gelen sorunların başında olan öfke kontrolü ve kaygı gibi sorunlar için de ayrı bir psikolojik destek veriyoruz. Nasıl davranmaları konusunda aileleri bilgilendiriyorlar, Danışanlarımız evlerinde ziyaret edip, gidişatı takip ediyorlar

Bunları başarabilmek için Yedam ekibi olarak, Bireysel görüşmeler ve grup çalışmaları yapıyoruz,

Sosyal destek sağlıyoruz, Değişim demek yeni alışkanlıklar, yeni bir çevre, yeni bir hayat demektir. Danışanlarımızın sağlık güvencesi, işsizlik, boş zaman değerlendirmesi gibi sorunlarının giderilmesinde diğer kurumlarla işbirliği içinde çalışıyoruz, YEDAM Atölye'de danışanlarımızın sosyal yaşama uyumunu sağlayarak, meslek edindirme kursları veriyoruz, İyileşmenin kalıcı olması ve hayata uyumun sağlanabilmesi için YEDAM Atölyede uzun süreli aktivitelerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Sadık Baş YEDAM’a ulaşmak isteyenlerin kendilerini 444 79 75 numaralı telefondan arayarak destek alabileceklerini iletti.


Yayınlanma Tarihi : 5 Kasım 2019
Okunma Sayısı : 253
kiremitçiler
Nöbetçi Eczane
YOTUBE
Günlük Kurlar