ÜLKÜ OCAKLARINDAN TEPKİ

Geçtiğimiz Hafta Süleymanpaşa’da Ülkü Ocakları ilçe Başkanlığı tarafından Liselerde öğrencilere Sabah çorbası ikram edilmesinden rahatsızlık duyan PKK ya yakınlığı ile bilinen bir haber sitesinde ÜLKÜ OCAKLARI LİSELERE GİRDİ başlığı ile haber yapılmıştı. Bunun üzerine Süleymanpaşa’da ki Eğitim iş Sendikası üyelerinden bir öğretmenin sosyal Medya’da “Biz olduğumuz sürece hiç bir Ocak ve Odak Okullarda at oynatamaz O Atın ayağını tökezletiriz” sözlerine Ülkü Ocakları İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu Çerkezköy’de ekran ve uyuşturucu bağımlılığına dikkat çekmek üzere katıldığı bir programda sert tepki gösterdi.

SİZ KİMSİNİZ?

Ülkü Ocakları il Başkanı Zıvalıoğlu yaptığı açıklamada haber sitesinin yayınından sonra tepki gösteren Eğitim iş sendikalı öğretmene “Sen kimsin ki bin yıllık Türk tarihinin temsilcisi Ülkü Ocaklarını dünyadaki fitne merkezleri ele geçirip deviremedi sen mi devireceksin? Siz kimsiniz ki 1980’de Vatanın bölünmez bütünlüğü üzere 5 bin ağabeyimizin şehit olduğu bu harekete parmak sallayıp korkutabileceğinizi mi zannediyorsunuz. Siz kimsiniz 15 Temmuz’da darbeye direnen Ülkü Ocaklarını tehdit edebileceğinizi mi sanıyorsunuz” dedi.

 

ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN ATATÜRK ÇIKAR

Sözlerine devam eden Zıvalıoğlu, “ kendilerinin arzuladıkları gibi vatanımıza ihanet ve şer merkezlerinin okullarda örgütlenmesine Ülkü Ocaklarının varlığı ile müsaade çıkmayacağını bildikleri gibi şunu da bilmelerini istiyoruz Ülkü Ocakları’ndan Aziz Sancarlar, Alparslan TÜRKEŞ’ler, Fatihler ve Mustafa Kemal ATATÜRKler çıkar “

 

SİZ NE YAPTINIZ?

Tekirdağ Ülkü Ocakları il Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu muhalif sendikayı kast ederek “Askere polise kurşun sıkan dağa çıkan Milleti bölmeyi yemin etmiş olanları sizler yetiştirmediniz mi? Haram sofralarda gençlerin beynini kirletip Devlete düşman etmediniz mi? sorularını yöneltti.

 

ÜLKÜ OCAKLARI LİSELERDE VAR OLMAYA DEVAM EDECEK

Sözlerine devam eden il başkanı, “Ülkü Ocakları’ndan rahatsızlık duymanızın sebebi gençlerimizin tertemiz zihnini kirletmek ve ele geçirmek. Asıl biz oralarda oldukça siz okullarda at oynatamayacaksınız. Ülkü Ocakları Liselerde dünde vardı Bu günde var ve yarında olmaya devam edecek çalışmalarımız ile sizi Rahatsız etmeye devam edeceğiz” İfadelerini kullandı.

Program çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.

Yayınlanma Tarihi : 2024-1-15 13:55:33
Okunma Sayısı : 258
kiremitçiler