Türkiye’nin asırlık Helvacı Ali’si Tekirdağ’da

 

1800’lerin sonunda kurulmuş olan Bursa’nın tarihi helvacısı ‘Helvacı Ali’ yapılan açılış ile artık Tekirdağ’da da hizmet veriyor.

 

Hükümet Caddesi üzerinde hizmete giren Helvacı Ali’nin açılışına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediyesi eski başkanı Ekrem Eşkinat, Lokantacılar Başkanı Ali Kıral, markanın 4. kuşak yöneticisi Cihan Bozacılar, Tekirdağ işletme sahipleri Ali Tetikel, Murat Demiray, Cansu Nişancı, Asuman Çayırlı ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “böylesi tarihi ve önemli bir markanın artık şehrimizde de hizmet veriyor olması hepimizi son derece sevindirdi. Daha önce başka illerde tattığım ve çok beğendiğim bu lezzetin artık çok yakınımızda olması harika. Eminim Tekirdağ Helvacı Ali’yi çok sevecek ve ilgi gösterecek. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Firma yöneticisi Cihan Bozacılar, “asırlık helva markası olmaktan son derece gururluyuz. Ülkenin hemen hemen her şehrinde şubemiz bulunuyor. Yurt dışında da yine şubelerimiz var.  Şimdi de Tekirdağ’da yeni bir şube ile hizmet verecek olmaktan son derece memnunuz. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Tekirdağ işletmecileri Tetikel, Demiray, Nişancı ve Çayırlı ise “helva bizim kültürümüzde her zaman olan bir tat. Ancak Tekirdağ’da irmik helvası ve dondurmadan oluşan bir tat yoktu. Başka şehirlerde tadıp çok beğendiğimiz bu markayı kentimize kazandırmak istedik. Bu özel, tarihi ve farklı lezzeti kente getirmek için yola çıktık. Zaten Helvacı Ali gerçek bir marka. Üzerinde tereddütlerin olmadığı bir isim. Bu yüzden içimize çok rahat bir şekilde marka için talepte bulunduk. Şimdi kente kazandrımış olmaktan son derece mutluyuz. Keçi sütünden hakiki Maraş Dondurması üzerine özel tarifiyle hiçbir katkı maddesi kullanmadan hazırlanan İrmik Helvası gerçekten çok lezzetli. Keçi sütünden hakiki Maraş Dondurması üzerine %80 Antep Fıstığından hazırlanan Cennet Çamuru ve yine keçi sütünden hakiki Maraş Dondurması üzerine çikolata karışımlı Çikolatalı İrmik Helvası ile Tekirdağ halkının hizmetindeyiz. Tüm helva sever vatandaşlarımızı cadde üzerindeki Helva Ali’ye bekliyoruz.”

Yayınlanma Tarihi : 2020-7-27 16:55:04
Okunma Sayısı : 491
kiremitçiler