TİMBİR-BHA İstanbul Temsilciliği açıldı

Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) ve Birlik Haber Ajansı (BHA), İstanbul Temsilciliği düzenlenen törenle açıldı. Burada konuşan TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa siyasi partilerin adaylarına seslenerek, "Adaylarımız çevre hassasiyetini daha etkin göstermek istiyorsa billboardlar yerine İnternet medyamıza, gazetelerimize, televizyonlarımıza ve radyolarımıza reklamlarını verebilir. Böylece çevre kirliliğini önlemiş oluruz. Yerli ve milli medyamız her daim onların yanında olacaktır." dedi. Dr. Basa dayanışmanın dezenformasyondan güçlü olduğunu da vurguladı.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kurulan Türk İnternet Medya Birliği, 81 il ve 23 ülkede yapılanmasını sürdürüyor. Bu kapsamda TİMBİR ve BHA İstanbul Temsilciliği de Kanal 34 Televizyonu bünyesinde, TİMBİR Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Gazeteciler Federasyonu Başkanı Adil Koçalan öncülüğünde açıldı.

İstanbul Mecidiyeköy’deki medya merkezinde düzenlenen açılış törenine TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, TİMBİR Genel Başkan Yardımcıları Adil Koçalan, Cengiz Aksan, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir, Birlik Haber Ajansı Genel Müdürü Muhammet Kaçar, MHP Şişli İlçe Başkanı Oğuz Tolga Cabbar, TİMBİR Danışma Kurulu Üyesi Fahri Yağlı, Wold Türk Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Adem Erdağı, Gurme TV Sahibi Ufuk Güngör ve birçok medya temsilcisi katıldı.

TİMBİR-BHA İstanbul Temsilcisi Adil Koçalan, TİMBİR ve BHA’nın İnternet medyası alanında önemli çalışmalar yürüttüğünü belirterek kendilerinin de İstanbul’da bu çalışmalara destek vereceğini kaydetti. Koçalan şöyle konuştu:

“BHA bir TİMBİR kuruluşudur, Türk internet medyası mecralarının, kurumları ve kişilerin internet medyası alanındaki birikimlerini geliştirmek, iş birliğini arttırmak, internet alanındaki çalışmalarına katkı sağlamak ve ortak bir platform çatısı altında taleplerine ve sorunlara çözüm üretmek, kurumsal kapasitelerinin artması sağlamak ve nihayet bir uluslararası bir meslek örgütü oluşturma için birlikte hareket etmeyi sağlamak amacıyla kurulmuştur. Yerli ve Milli prensiplerimiz, ahlak anlayışımız ve ilkelerimiz doğrultusunda doğru içerik ve haberler sunarak ülkemizin geleceğine gelişimine katkıda bulunmak; toplumun kültürel olarak ta gelişime destek vermek. Kendini her yönden sürekli geliştirerek öncü olmaya devam etmek için çalışıyoruz. Başta Timbir Genel Başkanı Sayın Süleyman Base olmak üzere, tüm emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

FAHRİ YAĞLI: TİMBİR’İN İNTERNET MEDYASINA KATKISI BÜYÜK

TİMBİR Danışma Kurulu Üyesi Fahri Yağlı ise TİMBİR’in 104 kurucu ile kurulduğunu hatırlatarak Türkiye ve 23 ülkede dezenformasyonla mücadele başta olmak üzere çeşitli projelerle İnternet medyasına katkı sağladığını vurguladı.

 

 

Yayınlanma Tarihi : 2024-3-1 17:40:12
Okunma Sayısı : 206
reklam yan