Şehirdeki molanın adresi Terra & Mare


Şehirdeki molanın adresi Terra & Mare

 

 

Hayatın günlük koşuşturmasında bize kalan zamanlar ne yazık ki bir hayli az. Hal böyle olunca da o kısa zaman dilimini oldukça keyifli geçirmeyi amaçlıyoruz. Tekirdağ’da geçen sene açılmış olan Terra Mare Cafe bu anlamda gerçekten doğru bir adres. Hem güler yüzlü kadrosu hem de zengin ve leziz menüsüyle kaliteli zaman geçirmenizi sağlıyor. Bu yüzden de şehrin mola adresi Terra & Mare oluyor.

 

Şehir içinde pek çok mekan var. Ancak ne yazık ki her biri aynı yüksek kalitede hizmet sunmuyor. Biraz nefes almak için bir yerlere gidildiğinde şüphesiz ki gidilen yerden memnun ayrılmak baş kıstas sayılıyor. İşte bu anlamda çok memnun kalacağınız bir mekan röportajıyla siz kıymetli okuyucularımın bu hafta karşısındayım.

 

Terra & Mare henüz geçen yaz açılmış bir mekan olmasına rağmen kısa sürede beğeni toplamış bir yer. İşletmecisi Firdevs hanımın bu sektörde uzun yıllara dayanan tecrübesi olması elbette etkilidir ancak sadece bu yetmez. Daha mekandan içeri girer girmez pozitif bir enerji sizi sarıyor. Firdevs hanım tecrübesinin yanı sıra güler yüzü ile de tüm müşterileriyle bir bir ilgileniyor. Onun pozitif bakışını zaten anında hissediyorsunuz. Zengin menü, leziz tatlar, göze hitap eden mekan tarzı denize nazır hatta deniz üzerindeki yeri size evinizden gelmiş gibi değil de tatilde bir mekandaymışsınız hissini doğuracaktır. Mekanı deneyimleyenler zaten ne demek istediğimi anlıyorlardır gitmeyenlerin ise mutlaka denemelerini tavsiye ederim. Firdevs hanımın nazik ikramıyla tattığım sufle ise benim Terra & Mare’deki favori tadım oldu diyebilirim. Gelin isterseniz daha fazlasını işletmeci Firdevs hanımın kendisinden alalım. Habibe Tilki Üzel: Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Firdevs Altınsoy: Elbette. Ben Firdevs Altınsoy. Terra Mare’nin işletmeciliğini yapıyorum. Mekan kardeşim Serkan Berk ve Bülent Eren ortaklığındadır. Ayrıca diğer kardeşim Kahraman Berk ile de işletmeciliğini üstlenmiş durumdayız. Yıllardır bu sektörün içindeyim. Uzun bir süre Barboros Bölgesi’nda Saklı Bahçe’yi işlettim. Çeşitli nedenlerle oraya ara vermek zorunda kaldım. Şimdi bu keyifli mekanda kıymetli müşterilerimizi ağırlamanın mutluluğu içindeyiz. Bu sektör tahmin edersiniz ki tüm zaman ve hevesinizi yansıtmanız geren bir iş alanı. Ancak ben tüm bu yorucu taraflarına rağmen çok severek yapıyorum. Gelen misafirlerimizden de pozitif yorumlar almak bir o kadar motive ediyor.

 

H.T.Ü.: Terra Mare ne zaman açıldı?

F.A.: Terra Mare aslına bakarsanız kısa bir süre önce açıldı. Ağustos 20182de açıldı. İki katlı bir alanda hizmet veriyoruz. 500 m2 alanımız var. Ayrıca iskele üzerinde ayrı bir yerimiz var ki gerçekten çok ilgi görüyor. İnsanlar deniz üzerinde oturmuş hissiyle keyifli zaman geçiriyorlar.

 

H.T.Ü.: Hangi saatler arası kaç personel ile hizmet veriyorsunuz?

F.A.: 08.00 – 24.00 arası hizmet veriyoruz. 14 çalışanımız var. Şükrü ve Murat bey olmak üzere iki ustamız var. Dünya mutfağı üzerine gayet başarılı ustalarımız. Menümüze çok güveniyoruz gerçekten. Çok zengin bu anlamda müşterilerimiz de çok memnun.

 

 

H.T.Ü.: Menü demişken özellikle mutlaka tatmaları gerek dediğiniz tatlarınız var mı?

F.A.: Menümüzde gerçekten her şey mevcut. Kahvaltılarımız çok beğeniliyor gayet zengin ve doyurucu. Zaten son zamanlarda hafta sonu kahvaltı keyfi bir algı var. Çalışan kesim özellikle hafta sonu dışarıda uzun kahvaltı masasıyla zaman geçirmek istiyorlar. Akşam yemeği tatlarımız çok beğeniliyor. Kırmızı et ve beyaz et ürünlerimiz seviliyor. Sıcak ve soğuk içeceklerimiz, tatlılarımız her şeyimizle müşterinin önüne içimiz rahat sunum yapıyoruz. Bizim en önemli farkımız tüm yiyeceklerimizi günlük olarak taze tedarik edip hazırlıyoruz. Akşamdan eksiklerimiz liste haline gelir ve sabah manav, kasap şeklinde eksiklerimize başlarız. Taze taze olması ve hijyen bizim için çok önemli. Terra soslu bonfileyi de mutlaka denemelerini tavsiye ederiz.

 

H.T.Ü.: Müşteri kitleniz daha çok hangi kesimden oluşuyor?

F.A.: Aslına bakarsanız bizim tek kitlemiz şudur şeklinde bir şey demem doğru değil. Bulunduğumuz bölge öğrenci bölgesi olmasından dolayı tabii ki öğrenciler de tercih ediyor. Acaba öğrenci için pahalı mı diyen oluyor ama öyle bir durum yok. Onun dışında kent içinden insanlar çoğunlukla geliyor. Çorlu’dan misafirlerimiz çok oluyor. Çok kısa bir süre olmasına rağmen ve doğru düzgün reklama zaman ayırmamış olsak bile olduğumuz nokta şuan için memnuniyet verici. Elbette daha da iyi noktalara gelmek istiyoruz.

 

H.T.Ü.: Bu işin olmazsa olmazı nedir?

F.A.: Bu işin mutlaka olması gereken tarafı net olarak güler yüzlü olmak, evimize geliyormuş gibi düşünüp misafirperver olmak, temiz, hijyenik, sağlıklı koşullarda hizmet vermek, mekanın göze de hitap ediyor olması çok önemli. Baktığımız zaman ülke olarak bir ekonomik sıkıntı var ancak yine de insanlar rutin hayattan biraz uzaklaşıp yaşama mola vermek isteyebiliyorlar. Bunu yaparken de işte kendilerini iyi hissettikleri ve damak tadı olarak beğendikleri yerlerde olmak istiyorlar. Biz her zaman müşterimizi el üstü tutmayı amaçlıyoruz. Ancak şu da var ki bizim kentimizde garson sıkıntısı var. Ben ne kadar güler güzlü olursam olayım bir personel hatalı bir tutum yaptığında müşterinin ayağı kesilebiliyor. Bu anlamda belki de garsonluk için eğitimler vs olmalı. Gelip geçici iş olarak bakan kişi işine sahip çıkmıyor ne yazık ki. Bu anlamda biz de sıkıntı içindeyiz.

 

H.T.Ü.: Organizasyonlara ev sahipliği yapıyor musunuz?

F.A.: Elbette. Doğum günleri, basın toplantısı, nişan, nikah, gün gibi etkinliklere yer veriyoruz. Bu konuyu daha da geliştirmeyi düşünüyoruz.

 

H.T.Ü.: Şubeleşme fikriniz var mı?

F.A.: Evet zamanla bu fikrimiz var neden başka şehirlerde de olmasın ki?

 

H.T.Ü.: Yarıştığınız kendiniz misiniz yoksa diğer mekanlar mı?

F.A.: Kesinlikle kendimizle yarışıyoruz ve hep üzerimize koymaya özen gösteriyoruz, bunu amaçlıyoruz. Zaman zaman köstek olunan konular oluyor oysa şehre istihdam yaratan mekanlara sahip çıkılmalı diye düşünüyorum. Öğrenciler ikinci katımızı çok seviyor mesela vize zamanlarında gelip hem ders çalışıyorlar hem yemek yiyorlar. Biz asla müşteriyi hadi kalk artık diye rahatsız etmeyiz. Sandalye sayımızda çok olduğu için sıkıntı değil bizim için. Bizim tek amacımız bizden memnun ayrılsın her gelen. İşimizi çok sevmekle birlikte çok saygı duyuyoruz bu da bizi hep motive ediyor.

 

H.T.Ü.: Firdevs hanım zaman ayırdığınız çok teşekkür eder iyi çalışmalar dileriz.

 


  

Terra & Mare

Adres: Değirmenaltı Tekirdağ

Tel: 0555 335 33 55 / 0282 293 88 88

İnstagram: terramare_degirmenaltı


Yayınlanma Tarihi : 1 Ekim 2019
Okunma Sayısı : 211
reklam yan