TEKSANDER YÖNETİMİ TOPLANDI

 

TEKSANDER YÖNETİMİ TOPLANDI

 

 

Tekirdağ Sanayi Odasını kurmak için yola çıkan Tekirdağ Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu,  2 Nisan 2014 tarihinde toplandı. Toplantıda TEKSANDER olarak yürütülmekte olan Tekirdağ sanayisi ile ilgili bir bilgi bankası ve Tekirdağ sanayi rehberi hazırlanması çalışmaları değerlendirildi.

 

Dünya gazetesinin İş Bankası ile birlikte belirli yapmakta olduğu “Üreten Kentler Konuşuyor” programının Tekirdağ ayağının Derneğimiz ile birlikte Mayıs ayı içerisinde yapılmasına, bu vesile ile ilimizin tanıtılmasına, ilimizde faaliyet gösteren Sanayicilerimizin sorunlarının dile getirilmesi ve duyurulması konusunda bir çalışma yapılması kararlaştırıldı.

 

Ayrıca ülkemizde yapılacak olan nükleer santrallerin yapımını üstlenen firmalara getirilen şart gereği tedariklerin bir kısmının yerli firmalarımızdan karşılanacağından dolayı Tekirdağ’da faaliyet gösteren sanayicilerimizi bu konuda bilgilendirilerek, bu pastadan pay alabilmeleri için çalışmalar yapılmasına, bu konuda Tekirdağ Valiliğimiz ve Sanayi İl Müdürlüğümüz ile birlikte önümüzdeki günlerde bir bilgilendirme toplantısının yapılmasına karar verildi.

 

Ayrıca Tekirdağ’da makine ve metal ürünler imalatı konusunda faaliyet gösteren sanayicilerimizin de ülkemizde ve dünya da önemli bir bütçeye sahip olan savunma sanayine yönelik iş yapabilmeleri için yine Tekirdağ Valiliğimiz ve Sanayi il müdürlüğümüz ile birlikte savunma sanayi müsteşarlığı, SASAD (Savunma ve Havacılık Sanayi İmalatçılar Derneği) yetkililerinin de katılımlarıyla ilimizde bir bilgilendirme toplantısı yapılması kararlaştırıldı.

Yayınlanma Tarihi : 3 Nisan 2014
Okunma Sayısı : 1306
reklam yan