Tekirdağ TSO, Filipinler İstanbul Başkonsolosu’nu ağırladı

Güneydoğu Asya’da yer alan adalar ülkesi Filipinler, Tekirdağ firmalarıyla ticaret ve yatırımda işbirliği yapmak istiyor. Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden Filipinler İstanbul Başkonsolosu Arvin de Leon, Tekirdağ’ın Türkiye ekonomisi açısından önemli bir kent olduğunu belirterek, pandemi sonrası iş insanlarından oluşan heyetle yeniden Tekirdağ’ı ziyaret etmek istediklerini söyledi.

Başkonsolosun ziyaretine Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Göksel Karaevli, Genel Sekreter İrfan Ekici ve Özel Kalem Müdürü Aynur Yenipazarlı katılım sağladı.

Tekirdağ ve Filipinler arasındaki ticari işbirliği konularının görüşüldüğü ziyarette Başkan Günay, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ile Tekirdağ ekonomisine ilişkin bilgiler verdi. Tekirdağ’ın Türkiye’nin önemli üretim ve ihracat merkezleri arasında olduğunu kaydeden Günay, Tekirdağ TSO üyelerinin yeni pazarlara açılması ve küresel işbirlikleri kurması için yaptıkları çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Başkonsolos Leon’un ziyaretlerinden memnuniyet duyduğunu belirten Günay, benzer iş kollarına sahip firmalarla Filipinler’deki firmaları bir araya getirip ticareti geliştirme konusunda yapılacak etkinliklere olumlu baktıklarını söyledi.

Filipinler’in ilk İstanbul Başkonsolosu Arvin de Leon konuşmasında ticari ilişkileri artırma çağrısında bulundu. Geçen yıl Aralık ayında göreve başladığını söyleyen Başkonsolos de Leon, Tekirdağ TSO üyesi firmalarla potansiyel işbirliği imkânları, fuar ve alım heyetleri konusunda birlikte çalışmak istediklerini belirtti.

Tekirdağ’ın Türkiye ekonomisi için önemli bir kent olduğunu ifade eden Arvin de Leon, “Firmalarımız arasında yeni işbirlikleri oluşturmak adına Tekirdağ TSO’nun destekleri çok önemli. Bugünkü ziyaretimi başkentimiz Manila’ya raporlayacağım. Pandemi sonrası iş insanlarından oluşan heyetle yeniden Tekirdağ’ı ziyaret etmeyi istiyoruz. Tekirdağ TSO’ya nazik ev sahiplikleri için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay ise Tekirdağ ve Filipinler arasındaki ilişkilerin artması için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirterek, firmaları buluşturmak, ticaret ve yatırım fırsatlarını hayata geçirmek için gereken adımları atacaklarını ifade ederek ziyaretleri için Başkonsolos Leon’a teşekkür etti.

Yayınlanma Tarihi : 2021-6-24 16:22:10
Okunma Sayısı : 130
reklam yan