SİNAN YILMAZ GELİYOR


SİNAN YILMAZ GELİYOR

 

 


Tekirdağ’da Geleneksel olarak kutlanan Yayla Şenliklerinin bu yıl 16. sü Karadeniz Mahallesinde, Sevilen Türkücü Sinan Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleşecek. Bilindiği gibi Yılmaz kolbastıyı ülkeye sevdiren isim olarak anılıyor.


Bu yılki yayla şenlikleri ile ilgili değerlendirmede bulunan Karadeniz İlleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muharrem Akyüz, “Bu Yıl 16. Geleneksel Yayla Şenliklerimizi Haziran ayı sonunda gerçekleştireceğiz. Her yıl ilgilinin daha arttığı şenliklerimize bu yıl binlerce hemşerimizi bekliyoruz. Yöresel lezzetlerimizden tutunda çeşitli etkinlikler ile dolu dolu bir şenlik yaşayacağız” dedi


Dernek Başkanı Akyüz, "Ülkemizde sanat camiasının en önemli isimlerinden biri olan Sinan Yılmaz bu yıl şenliklerimizde bizimle olacaktır. Bunun yanında birbirinden önemli ve değerli yöremiz sanatçıları Süreyya Bostan, Sultan Murat, Burak Atasoy, Ferdi Evci, Oğuz Kahveci, Salim Kasap, Sezai Akyüz, Ömer Uçar, Sebahattin Yanık, Hikmet Cüre, Hasan Yavuz, Ekin Uzunlar bizlerle birlikte olacak” diye konuştu.

28 Haziran Cuma günü başlayacak olan etkinlikler 30 Haziran Pazar günü sona erecek.


Yayınlanma Tarihi : 21 Haziran 2019
Okunma Sayısı : 86
reklam yan