ŞAMPİYONDAN AKAY’A ZİYARET

Türkiye Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Beyzanur Pehlivan, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı makamında ziyaret etti.

TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

7-14 Temmuz 2021 tarihleri arasında, Ankara Taha Akgül Spor Salonu'nda yapılan Zekeriya Tutar Türkiye Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası'nda, 51 kg Yıldız Bayanlar Kategorisi'nde Türkiye Şampiyonu olan Beyzanur Pehlivan, Antrenörü Oğuz Güzel, kardeşi Beytullah Asil Pehlivan ve babası Harun Pehlivan ile birlikte Belediye Başkanı Vahap Akay’ı ziyaret etti.

MİLLİ TAKIMA SEÇİLDİ

Türkiye Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası'nda 133 sporcu arasından, 7 maç sonunda bütün rakiplerini mağlup eden Beyzanur Pehlivan, 51 kg Yıldız Bayanlar Kategorisi'nde altın madalya alarak Türkiye Şampiyonu oldu. Yıldızlar Teknik Kurulu kararıyla 24 - 27 Ağustos 2021 tarihleri arasında Estonya’da düzenlenecek olan Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası için Milli Takım seçmelerine katılan Beyzanur Pehlivan, finaldeki rakibini 14-10 yenerek, Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası'na milli sporcu olarak katılmaya hak kazandı.

BAŞARILAR DİLEDİ

Ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olduk. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da desteklerimiz devam edecektir” diyerek Beyzanur Pehlivan’a bundan sonraki spor hayatında başarılar diledi.

Yayınlanma Tarihi : 2021-7-29 12:28:32
Okunma Sayısı : 156
kiremitçiler