FARKINI ORTAYA KOYUYOR


FARKINI ORTAYA KOYUYOR

 


Muhtar girişimde bulundu, Süleymanpaşa Kent Konseyi projelendirdi, Süleymanpaşa Belediye Başkanı destek oldu ve merkeze bağlı Osmanlı Mahallesine Kadınlar Kahvesi açılısı 8 Mart Dünya Kadınlar gününde yapıldı.


Tekirdağ’ın merkez Süleymanpaşa ilçesine bağlı Osmanlı Mahallesi Kadınlar Kahvesini Dünya Kadınlar Gününde açarak farklı bir mahalle olduğunu yeniden gösterdi. Muhtar Hasan Önbey’in uzun süredir açmak için çalışmalar yürüttüğü projeye Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Beste Emre Güngör sahip çıktı ve konuyu Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e taşıdı.


 

 

Yapılan projenin ardından Köylü-yerel yönetim iş birliği ile sadece kadınların girebildiği ve sosyalleşebildikleri kapalı ve açık alanı olan güzel bir yapı ortaya çıktı. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde sabah saatlerinde verilen bir kahvaltı ile açılışı yapılan Osmanlı Mahallesi Kadınlar Kahvesinin açılısını Başkan Cüneyt Yüksel gerçekleştirdi.


Osmanlı Mahallesi Muhtarı Hasan Önbey, “Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Bizim amacımız kadınları bir yerde toplamak. Onu başardık. Bundan sonra kadınlarımız için neler yapabiliriz. Şimdi arkadaşlarla onu düşüneceğiz. Desteğinden dolayı Cüneyt Başkana ve ekibine teşekkür ederim. Bundan sonra daha güzel olacak biz kadınlarımıza çok önemsiyoruz” dedi.

 


Süleymanpaşa Belediye Başkanı Yardımcısı Şenol Karaküçük ise, “Hepiniz hoş geldiniz. İnşallah bugün bu mekânı açacağız hayırlara vesile olmasını diliyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

 

 


Yayınlanma Tarihi : 10 Mart 2020
Okunma Sayısı : 655
reklam yan