ÖKSÜZ VE YETİM ÇOCUKLARA ÖNCELİK VERİLİYOR

Gönül Belediyeciliği hizmet anlayışı ile hizmet üreten Süleymanpaşa Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi öğrencilerin kışlık mont ve bot gereksinimlerini karşılamayı sürdürüyor.

Dezavantajlı kesim olarak kabul edilen ailelerin çocuklarının yoğunlukta olduğu Aydoğdu İlkokulu’nda öğrenim gören öğrencilerden, Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen çocuklara, beden ve ayakkabı numaraları tespit edilerek, Süleymanpaşa Belediyesi Gönül Elçileri ekiplerince yepyeni mont ve botları teslim edildi.

Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirilen çalışma kapsamında, öksüz ve yetim çocuklar başta olmak üzere, zorlu hayat şartları altında eğitimlerini sürdürmek zorunda kalan onlarca öğrenci yeni kışlık giysilerine kavuşmuş oldu. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, ihtiyaç sahibi olan tüm öğrencilere kışlık giyecek yardımlarının büyük bir titizlikle ulaştırılmaya devam edeceği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Dün olduğu gibi bugün de geleceğimiz olan sevgili çocuklarımızın yanındayız. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan kışlık giyim yardımlarımızı ilkokullarımıza teslim etmeye başladık. Her yıl olduğu gibi bu yıl da, soğuk kış aylarında dar gelirli ailelerimizin çocukları ile öksüz ve yetim kardeşlerimizin ihtiyaçlarını var gücümüzle karşılamaya ve yanlarında olmaya devam edeceğiz,” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi : 2022-12-23 17:18:59
Okunma Sayısı : 567
kiremitçiler