ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI


ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

 

 

 

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Beren Bebek Çocuk Akademisinde eğitime başlayan küçük öğrencileri ziyaret etti. Başkan Yüksel öğrenciler ile yakından ilgilenerek onlarla birlikte oyunlar oynadı.

 

Ergene Belediyesi tarafından Yeşiltepe Mahallesine yapılan ve hizmete başlayan Beren Bebek Çocuk Akademisinde öğrenciler ilk gün heyecanını yaşadı. Sabahın erken saatlerinde Beren Bebek Çocuk Akademisine aileleri tarafından gelen küçük öğrenciler büyük bir heyecanla sınıflarına geçtiler. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel eğitim yuvasında ki ilk günlerinde küçük öğrencileri ziyaret ederek öğrenciler ile bir araya geldi.

 

Velilerin büyük memnuniyeti ile karşılanan Başkan Yüksel, “Kreşimizin adını 8 Temmuz tarihinde tren kazasında kaybettiğimiz Beren bebeğin adını verdik, Yeşiltepe mahallemize kazandırdığımız bu güzel projemizden Ergenemizin diğer mahallelerine de yapacağız. İşe giden annelerin güvenle evlatlarını bırakacakları eğitim yuvamızı Ergenemize hayırlı olsun” dedi.

 

Başkan Yüksel, Beren Bebek Çocuk Akademimizde 37-66 aylık yaş grubu çocuklarımızın eğitimine katkı sağlamak, sağlıklı bireylerin yetişmesine yardımcı olmak ve kadınlarımızın istihdam oranının arttırılması hedeflenmektedir.  Gündüz Bakımevi çocukların doğa ile iç içe olması ve ferah bir mekan olması adına iç avlu etrafında şekillenmiş olup, bünyesinde uygulama bahçesi ve çocuk oyun parkı yer almaktadır. 500 m2 zemin oturumuna sahip toplamda 900m2 kapalı ve 750 m açık alana sahip olan 100 çocuk kapasiteli bakımevi Beş oyun odası, iki uyku odası, iki etkinlik atölyesi ile sosyal alanlar, drama atölyesi ve yemekhaneden oluşmaktadır.Tam gün hizmet vermesi planlanmakta olan Gündüz Bakımevi Yeşiltepe ve diğer mahallelerimizin ihtiyacını karşılamak üzere halkımızın hizmetine açılmıştır” dedi.

 

Öğrenci velileri Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’e bu güzel projeyi Ergene’ye kazandırdıkları için çok teşekkür ettiler.


Yayınlanma Tarihi : 5 Şubat 2019
Okunma Sayısı : 94
kiremitçiler