MUCİZENİN ADI: AYDA

Yaşanan İzmir depreminin ardından acı haberlerin yanı sıra içimizi ısıtan ve umut veren gelişmeler de yaşanıyor. Büyük bir özveri ile çalışan arama kurtarma ekipleri depremden 91 saat sonra Ayda Bebek’e ulaştı. Ayda bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

İzmir’de yaşanan deprem sonrası her geçen saat yeni bir umut ortaya çıkıyor. Depremin ardından 91 saat sonra sağ olarak kurtulan 4 yaşındaki Ayda Gezgin’in sağlık durumunun iyi olduğu gözlendi. Annesinin cansız bedenine ulaşılan Ayda bebeğin kurtaranlar ise büyük bir sevinç yaşadı.

Tüm Türkiye’den yardım ekiplerinin gittiği ve büyük bir özveri ile çalışan arama kurtarma ekipleri her an bir vatandaşa canlı ulaşmak için var güçleri ile çalışıyorlar. 24 saat aralıksız çalışmalarını sürdüren ekipler enkaz altından cansız bedenleri birer birer çıkarırken, bir taraftan da umut olacak olaylar yaşanıyor. Bunlardan birisi de akşam saatlerinde 91 saat enkaz altında kalan Ayda bebek oldu.

Ayda bebek sarsıntı sırasında Çamaşır makinası ile Bulaşık makinası arasında oluşan yaşam üçgeni arasında kalarak hayata tutundu.

Yayınlanma Tarihi : 2020-11-3 12:37:54
Okunma Sayısı : 10216
kiremitçiler