MESLEK EDİNDİRME KURSLARI DEVAM EDİYOR

Ergene Belediyesi tarafından kadınların çalışma hayatında yer alarak aile ekonomilerine katkı sağlayabilmeleri adına düzenlenen meslek edindirme kursları sürüyor. Bu kurslar arasında yer alan aşçı çıraklığı kursunda eğitimler Şef Gülbin Pekel nezaretinde sürdürülüyor.

Kendisine verilen görevleri hijyen kurallarına uygun olarak yerine getiren, üstlerinin denetiminde çalışan, mutfak elemanı yetiştirme gayesiyle düzenlenen aşçı çıraklığı kursunda eğitimler tüm hızıyla devam ediyor.

İşe hazırlık evrelerine ilişkin bilgilerden kişisel bakıma, bulaşık yıkamadan, besin öğelerine, pişirmeye hazırlıktan pişirme tekniklerine kadar çok bilginin hem teorik hem de pratik olarak verildiği eğitimler Ergene Kültür Merkezi binasında özel olarak hazırlanan kurs merkezinde gerçekleştiriliyor.

Ergene’de ailelerin bütçesine katkı sunabilme adına önemli çalışmalara imza attıklarını kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Yol, kaldırım, alt yapı çalışmaları çöp toplama hizmetleri gibi belediyeciliğin gerektirdiği asli görevler dışında kültürel ve sanatsal faaliyetlere, aile ekonomilerine katkı sunabilmek için meslek edindirme kurslarına da ağırlık veriyoruz. Bu doğrultuda yalnızca aşçı yardımcılığı değil, kuaförlük kursu, bilgisayar işletmenliği kursu, nakış ve mefruşat kursu gibi meslek edindirme kursları ile resim kursu gibi hobi kursları da düzenliyoruz” dedi.

Aşçı çıraklığı kursunu tamamlayanların daha sonrasında aşçılık kurslarına da katılabileceğini sözlerine ekleyen Başkan Yüksel, “Sevgi Kenti Ergenemizde hemşerilerimize yönelik hizmetlerimize devam ediyoruz hız kesmeden de devam edeceğiz. Pandemi dönemi tedbirleri kapsamında bir süre ara vermek durumunda kaldığımız kurslarımızda yeniden başlattığımız eğitimler ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tüm kurslarımızı yine pandemi dönemini göz önünde bulundurarak Covid-19 salgını ile ilgili olarak alınan tedbirlere uygun bir şekilde gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Ergene Belediyesi tarafından düzenlenen aşçı yardımcılığı kursuna katılan kursiyerler elde edecekleri mesleki becerilerin yanı sıra yemek üretim tesislerinde, lokantalarda, oteller ve fabrikalarına yemekhanelerinde yiyecek ve içecek üretimi ile yiyecek içecek satışı yapılan yerlerde çalışabilme imkanına da sahip olabilecekler.

Yayınlanma Tarihi : 2021-7-6 15:29:39
Okunma Sayısı : 166
kiremitçiler